Chrome Yer İmlerini Edge'e Aktarma

Chrome yer işaretlerini (İmlerini) Edge'e aktarma işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşte aktarma işlemi için yapmanız gereken adımlar!

Chrome yer işaretlerini (İmlerini) Edge'e aktarma için hangi adımları uygulamak gerekiyor? Hazırladığımız rehberde söz konusu işlemin gerçekleştirilebilmesi için uygulanması gereken adımları ayrıntılı bir şekilde anlattık.

Google Chrome çoğumuzun gözünde Internet Explorer’a göre çok daha hızlı, sorunsuz, güvenilir bir internet tarayıcısı olduğundan Internet Explorer hep geri planda kaldı ve sadece Google Chrome’u indirmek için kullandığımız bir tarayıcı konumundaydı.

Windows 10’la beraber IE silindi ve Microsoft Edge geldi. Chrome’dan çok daha sorunsuz ve hızlı çalışan yeni nesil tarayıcıyı varsayılan olarak kullanma niyetinde iseniz ilk yapacağınız Chrome yer işaretlerinizi (imlerinizi) Edge’e aktarmak olacaktır. Bu noktada rehber yazımızla size yardımcı olmaya çalışacağız.

Firefox, Edge ve Google Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?
İNTERNET

Firefox, Edge ve Google Chrome Bildirim Kapatma Nasıl Yapılır?

Firefox, Edge ve Google Chrome bildirim kapatma işlemi için hangi adımların uygulanması gerekiyor? Bu sorunun cevabını merak edenler için rehber hazırladık.

Microsoft, Windows 10’da Microsoft Edge adında yepyeni bir web tarayıcıyı karşımıza çıkardı. Google Chrome’dan katbekat hızlı çalışmasıyla ve sade – modern yapısıyla ilgimizi çekmeyi başaran Edge, Internet Explorer’dan çok daha farklı bir yapıda olduğundan şimdiden bazılarımızın varsayılan tarayıcısı oldu.

Bu noktada Chrome’dan Edge’e geçiş yapmayı düşünen kullanıcılarımız için yer imlerini (işaretlerini) aktarmaları konusunda yardımcı olacak bir yazı hazırlayalım dedik.

Chrome Yer İşaretlerini (İmlerini) Edge'e Aktarma Nasıl Yapılır?

 • Edge tarayıcısını açın.
 • Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine basın.
 • Ayarlar menüsünü açın.
 • Tema'nın altındaki "Başka bir tarayıcıdan sık kullanılanları al" yazısına tıklayın.
 • Chrome'u seçin.
 • "İçeri Aktar" butonuna basın.

Yukarıda Google Chrome isimli popüler internet tarayıcısında yer alan yer imlerini Microsoft Edge ttarayıcısına nasıl aktarabileceğinizi açıkladık. Bu yöntemi uygulamak için ilk olarak Edge tarayıcısını açmanız gerekiyor. Tarayıcıyı açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan üç nokta simgesine basın.

Üç nokta simgesine bastığınız takdirde bir pencere açılacak. Açılan pencere üzerinden Ayarlar menüsüne girin. Ayarlar sayfasındaki Tema'nın altında yer alan "Başka bir tarayıcıdan sık kullanılanları al" yazısına tıklayın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde bilgisayarınızda yüklü olan tarayıcıların yer aldığı bir pencere çıkacak.

Açılan pencereden Chrome'u seçin ve ardından "İçeri Aktar" butonuna tıklayın. Bu süreci gerçekleştirirken problem yaşayan bilgisayar kullanıcıları için görsellerle daha detaylı bir şekilde anlattık. Bu adımlara aşağıdan erişebilirsiniz.

Chrome yer imlerinizi (işaretlerinizi) Edge’e iki farklı şekilde aktarabiliyorsunuz. İlk yöntemde öncelikle Edge tarayıcısında üç nokta butonuna tıklayarak "Ayarlar" menüsünü açıyorsunuz.

Tema seçeneğinin altında bulunan “Başka bir tarayıcıdan sık kullanılanları al” bağlantısına tıklıyorsunuz.

Chrome’u işaretleyip “İçeri Aktar” butonuna tıkladığınızda Chrome yer imleriniz Edge’e aktarılmış oluyor. Gerek masaüstü gerekse de mobil yer imleriniz klasörlerinizle birlikte Edge’e geçiyor.

Chrome yer imlerinizi Edge’e aktarmanın ikinci yolu ise kalem simgesinin yanında bulunan çizgi butonuna ve sonrasında “Sık kullanılanları al”a tıklamak.

Microsoft Edge Sık Kullananları Açma Adımları Neler?

 • Tarayıcıyı açın.
 • Ayarlar menüsüne girin.
 • "Sık kullanılanlar çubuğunu göster" seçeneğini seçin.

Chrome yer imlerinizi Edge’de görebilmeniz için sık kullanılanlar çubuğunu aktif etmeniz gerekiyor. Bunu da "Ayarlar" menüsü altından "Sık kullanılanlar çubuğunu göster"e tıklayarak yapabiliyorsunuz.

Microsoft Edge Yer İmlerini Düzenleme Nasıl Yapılır?

 • İnternet tarayıcısını açın.
 • Yer imlerine sağ tıklayın.
 • İsim belirleyin.

Microsoft tarafından sunulan Edge tarayıcısında yer imlerine eklediğiniz web sitelerini düzenleyebilirsiniz. Bu kapsamda eklediğiniz siteleri yeniden isimlendirebilirsiniz. Yer imleriniz web sitesi adresi şeklinde gözüküyorsa düzene sokmak açısından yer imlerinize sağ tıklayarak yeniden adlandırabilirsiniz.