Disney Plus Fiyatı Ne Kadar? Güncel 2022 Ücreti

Disney Plus fiyatı ne kadar? Bu yazıda çok sayıda internet kullanıcısı tarafından dijital yayın hizmetine dair oldukça merak edilen soruyu cevaplayacağız.

Disney Plus fiyatı ne kadar sorusu, popüler dijital yayın platformuna abone olmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı tarafından en fazla sorulan soruların başında geliyor. Bu yazıda  Disney'in dijital yayın hizmetine dair merak edilen bazı soruları yanıtlayacağız.

Türkiye’de hizmet veren dijital yayın platformlarının sayısı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Netflix ve Amazon Prime Video gibi platformlar Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştı. Disney Plus, 2022 yılının haziran ayı itibarıyla Türkiye'de kullanıma sunulan dijital yayın hizmetlerinin arasına katıldı.

Disney Plus Nedir?

Walt Disney Company tarafından sunulan Disney Plus bir dijital yayın platformudur. Platformun kütüphanesinde tıpkı Netflix gibi çok sayıda dizi, belgesel ve film yer alıyor. Kütüphanenin büyük bir kısmını Disney, Marvel, National Geograhic, Star Wars ve Marvel içerikleri oluşturuyor.

2019 yılında birçok ülkede kullanıma sunulan Disney+, zaman içerisinde hizmet verdiği ülke sayısını arttırdı. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya ve İsviçre dahil olmak üzere çok sayıda ülkede kullanılabilen dijital yayın platformu, 2022 yılının haziran ayında Türkiye’de de hizmet vermeye başladı.

Hizmet verilen ülke sayısı ile beraber içerik sayısında da önemli bir artış yaşandı. Şu anda popüler dijital yayın platformunun içerik kütüphanesinde çok sayıda dizi, film ve belgesel bulunuyor. Peki, Disney Plus Türkiye fiyatı ne kadar?

Disney Plus Fiyat Listesi

 • Yıllık ücret: 649,90 TL
 • Aylık ücret: 64,99 TL

Milyonlarca kişi tarafından gün içerisinde yoğun olarak kullanılan dijital yayın hizmetinin kütüphanesinde yer alan içeriklere erişebilmek için abone olmanız gerekiyor. Dolayısıyla Disney Plus kaç TL sorusu, en fazla sorulan sorular arasında yer alıyor. Belirli bir ücret ödeyerek platforma aylık ya da yıllık şeklinde abone olabilirsiniz.

Dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan dijital yayın platformu Disney Plus’ın aylık abonelik ücreti 64,99 TL olarak belirlendi. 649,90 TL ödeyerek yıllık pakete abone olabilir ve böylelikle 10 ay fiyatına 12 ay boyunca hizmeti kullanabilmeniz mümkün.

Abone olma işlemi için Disney tarafından sunulan dijital yayın hizmetinin resmi web sitesinde yer alan kutucuğa e-postanızı yazabilir ve ardından "Devam Et" butonuna basabilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra Disney+'ın resmi sayfasında yer alan talimatları takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Disney Plus kaç TL sorusunu yanıtladık. Peki, gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan hizmetlerden bir tanesi olan Disney Plus'taki en popüler içerikler hangileri?

Disney Plus Türkiye'deki En Popüler 10 İçerik

 • Doctor Strange in the Multiverse of Madness
 • Star Wars: Andor
 • Modern Family
 • Werewolf by Night
 • Avengers: Endgame
 • Black Panther
 • Spider-Man: Far from Home
 • Between the World and Us
 • She-Hulk: Attorney at Law
 • Barbarian

Disney+ isimli dijital yayın platformunun kütüphanesinde çok sayıda içerik bulunuyor. Türkiye'deki en popüler içerikler arasında 2022 yılında çıkan Doctor Strange in the Multiverse of Madness (Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında) filmi yer alıyor.

200 milyon dolar bütçe ile çekilen Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığınd, 950 milyon dolardan fazla hasılat elde ederek büyük bir başarının altına imza attı. Popüler içeriklerden bir diğeri ise Star Wars: Andor'dur. 2022 yılında yayımlanmaya başlayan dizinin oyuncuları Diego Luna ve Genevieve O'Reilly dahil olmak üzere pek çok isim bulunuyor.

Popüler içerikler arasında Modern Family, Werewolf by Night, Avengers: Endgame, Black Panther, Spider-Man: Far from Home, Between the World and Us, She-Hulk: Attorney at Law ve Barbarian içerikleri de mevcut. Eğer platformdaki en başarılı dizilerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız en iyi Disney Plus dizileri listesine göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Disney Plus Aylık Ne Kadar?

Gün içerisinde çok sayıda kişi tarafından kullanılan dijital yayın platformu Disney Plus'ın aylık abonelik ücreti 64,99 TL'dir. Bu ücreti ödeyerek platformun kütüphanesinde bulunan içeriklere erişebilir ve istediğiniz zaman istediğiniz içeriği izleyebilirsiniz.

Disney Plus Tek Kişilik mi?

Disney+'ta tek üyelik ile aynı anda 4 farklı ekranda içerik izleme desteği yer alıyor. Dijital yayın hizmetinde ayrıca 7 farklı profil açılabiliyor. Platform, tek hesap üzerinden 10 cihaza sınırsız indirme imkânı da sunuyor.

Disney Plus 1 Ay Ücretsiz mi?

Dünyanın en popüler hizmetlerinden biri olan Disney+'ta ücretsiz deneme sürümü bulunmuyor. Bu sebepten ötürü platformu kullanabilmek için ister aylık isterseniz yıllık ücret ödeyerek abonelik işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Disney Plus'ta Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler - 2022
İNTERNET

Disney Plus'ta Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler - 2022

Disney Plus, 14 Haziran 2022 itibariyle Türkiye'de resmi olarak erişime açıldı. Ünlü yabancı içeriklerin yanı sıra Türk yapımları da seyirciyle buluşturacak olan Disney Plus, görkemli bir lansman gecesiyle yayın hayatına başladı.

Bu yazıda dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan Disney+ isimli popüler dijital yayın hizmetinin abonelik ücreti dahil olmak üzere birçok soruyu yanıtladık. Siz, Disney Plus Türkiye fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR