Disney Plus Fiyatı Ne Kadar? Güncel 2023 Ücreti

Disney Plus fiyatı ne kadar? Bu yazıda çok sayıda internet kullanıcısı tarafından dijital yayın hizmetine dair oldukça merak edilen soruyu cevaplayacağız.

Disney Plus fiyatı ne kadar sorusu, popüler dijital yayın platformuna abone olmak isteyen kişilerin büyük bir kısmı tarafından en fazla sorulan soruların başında geliyor. Bu yazıda  Disney'in dijital yayın hizmetine dair merak edilen bazı soruları yanıtlayacağız.

Türkiye’de hizmet veren dijital yayın platformlarının sayısı artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Netflix ve Amazon Prime Video gibi platformlar Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştı. Disney Plus, 2022 yılının haziran ayı itibarıyla Türkiye'de kullanıma sunulan dijital yayın hizmetlerinin arasına katıldı.

Disney Plus Nedir?

Walt Disney Company tarafından sunulan Disney Plus bir dijital yayın platformudur. Platformun kütüphanesinde tıpkı Netflix gibi çok sayıda dizi, belgesel ve film yer alıyor. Kütüphanenin büyük bir kısmını Disney, Marvel, National Geograhic, Star Wars ve Marvel içerikleri oluşturuyor.

2019 yılında birçok ülkede kullanıma sunulan Disney+, zaman içerisinde hizmet verdiği ülke sayısını arttırdı. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, İtalya ve İsviçre dahil olmak üzere çok sayıda ülkede kullanılabilen dijital yayın platformu, 2022 yılının haziran ayında Türkiye’de de hizmet vermeye başladı.

Hizmet verilen ülke sayısı ile beraber içerik sayısında da önemli bir artış yaşandı. Şu anda popüler dijital yayın platformunun içerik kütüphanesinde çok sayıda dizi, film ve belgesel bulunuyor. Peki, Disney Plus Türkiye fiyatı ne kadar?

Disney Plus Fiyat Listesi

 • Yıllık ücret: 649,90 TL
 • Aylık ücret: 64,99 TL

Milyonlarca kişi tarafından gün içerisinde yoğun olarak kullanılan dijital yayın hizmetinin kütüphanesinde yer alan içeriklere erişebilmek için abone olmanız gerekiyor. Dolayısıyla Disney Plus kaç TL sorusu, en fazla sorulan sorular arasında yer alıyor. Belirli bir ücret ödeyerek platforma aylık ya da yıllık şeklinde abone olabilirsiniz.

Disney Plus’ın aylık abonelik ücreti 64,99 TL olarak belirlendi. 649,90 TL ödeyerek yıllık pakete abone olabilir ve böylelikle 10 ay fiyatına 12 ay boyunca hizmeti kullanabilmeniz mümkün. Disney Plus kaç TL sorusunu yanıtladık. Peki, popüler dijital yayın platformu Disney Plus'a nasıl üye olunur?

Disney Plus'a Nasıl Abone Olunur?

 • Disney Plus'ın sitesini ziyaret edin.
 • Sitedeki kutucuğa e-posta adresinizi yazın.
 • "Devam Et" butonuna basın.
 • Ekranda yer alan talimatları takip edin.

Abone olma işlemi için Disney tarafından sunulan dijital yayın hizmetinin resmi web sitesinde yer alan kutucuğa e-postanızı yazabilir ve ardından "Devam Et" butonuna basabilirsiniz. Bu adımları uyguladıktan sonra Disney+'ın resmi sayfasında yer alan talimatları takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Disney Plus Türkiye'deki En Popüler 10 İçerik

 • Star Wars: Andor
 • Recep İvedik 7
 • Bursa Bülbülü
 • Turning Red
 • Avengers: Endgame
 • Thor: Love and Thunder
 • Between the World and Us
 • How I Met Your Mother
 • The Mandalorian
 • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Disney Plus dizileri ve filmleri ile kullanıcıların uzun süre boyunca keyifli vakit geçirmesine imkân tanıyor. Platformda bazı içerikler kullanıcıları arasında popüler durumda. Türkiye'deki en popüler içerikler arasında 2022 yılında çıkan Doctor Strange in the Multiverse of Madness (Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında) filmi de yer alıyor.

200 milyon dolar bütçe ile çekilen Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığınd, 950 milyon dolardan fazla hasılat elde ederek büyük bir başarının altına imza attı. Popüler içeriklerden bir diğeri ise Star Wars: Andor'dur. 2022 yılında yayımlanmaya başlayan dizinin oyuncuları Diego Luna ve Genevieve O'Reilly dahil olmak üzere pek çok isim bulunuyor.

Popüler içerikler arasında Recep İvedik 7, Bursa Bülbülü, Turning Red (Kırmızı), Avengers: Endgame, Thor: Love and Thunder, Between the World and Us, How I Met Your Mother ve The Mandalorian içerikleri de mevcut.

Sıkça Sorulan Sorular

Disney Plus aboneliği ile ilgili merak edilen soruları cevaplayacağız.

Disney Plus Aylık Ne Kadar?

Gün içerisinde çok sayıda kişi tarafından kullanılan dijital yayın platformu Disney Plus'ın aylık abonelik ücreti 64,99 TL'dir. Bu ücreti ödeyerek platformun kütüphanesinde bulunan içeriklere erişebilir ve istediğiniz zaman istediğiniz içeriği izleyebilirsiniz.

Disney Plus Tek Kişilik mi?

Disney+'ta tek üyelik ile aynı anda 4 farklı ekranda içerik izleme desteği yer alıyor. Dijital yayın hizmetinde ayrıca 7 farklı profil açılabiliyor. Platform, tek hesap üzerinden 10 cihaza sınırsız indirme imkânı da sunuyor.

Disney Plus İlk Ay Ücretsiz mi?

Dünyanın en popüler hizmetlerinden biri olan Disney+'ta ücretsiz deneme sürümü bulunmuyor. Bu sebepten ötürü platformu kullanabilmek için ister aylık isterseniz yıllık ücret ödeyerek abonelik işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? En Basit Yöntem!
NASIL YAPILIR

Disney Plus Televizyona Nasıl Yüklenir? En Basit Yöntem!

Popüler dijital yayın platformunun kütüphanesinde yer alan içerikleri TV üzerinden izlemek kişilerin bir kısmı Disney Plus televizyona nasıl yüklenir sorusunun cevabını merak ediyor.

Bu yazıda dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan Disney+ isimli popüler dijital yayın hizmetinin abonelik ücreti dahil olmak üzere birçok soruyu yanıtladık. Siz, Disney Plus Türkiye fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Disney Plus Filmleri - 2023
Sinema

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Disney Plus Filmleri - 2023

Başarılı içerikleriyle sosyal medyada adından söz ettiren dijital yayın platformunda birbirinden kaliteli dizi, film ve belgeseller yer alıyor.

YORUMLAR