En İyi Web Kameraları - 2022

En iyi web kameraları neler? Hangi web kameralar yüksek çözünürlüklü? İşte en iyi web kameralarının listesi!

Sosyal medya platformlarında yayın yapma ve online eğitimlere artan ilgi gibi pek çok faktörden kaynaklı bilgisayar kameraları gündemdeki yerini koruyor. Webcam şeklinde ifade edilen kameralar, YouTube gibi mecralarda yayın yapanlar tarafından sıkça tercih ediliyordu.

Fakat pandemi sürecinde evden çalışma ve online eğitimin benimsenmesiyle birlikte web kameralara olan ilgi ve ihtiyaç arttı. Bu doğrultuda kameraların kalitesi ve yüksek performansı öncelikli hale geldi. Biz de bu kapsamda sizler için 2022 yılının webcam önerileri listesini oluşturduk.

En İyi Web Kameraları

  • Microsoft LifeCam HD-3000
  • Asus Webcam C3
  • Dell Ultrasharp Web Camera
  • Lenova 500 FHD
  • Xiaomi Imılab
  • Everest Sc-HD03
  • Razer Kiyo
  • Piranha 9635
  • Monster Pusat
  • Logitech StreamCam

1. Microsoft LifeCam HD-3000

Microsoft LifeCam HD-3000 ile 720p video kaydı yapılabiliyor. Günlük görüntülü grup sohbetleri yapmak için tasarlanan bir cihazdır. LifeCam yazılımı sayesinde çözünürlük ve görüntü ayarlanabiliyor. Ayrıca cihaz çeşitli efekt ve filtre seçenekleri de sunuyor.

Skype sertifikasına sahip olan Microsoft LifeCam HD-3000; büyük ekranıyla dikkat çekiyor. Tam donanımlı olması sebebiyle profesyonellere hitap ediyor. 360 derece dönebilen web kameranın diğer bir özelliğiyse otomatik olarak odaklanmasıdır. Geniş bantlı mikrofonu vardır. Bu nedenle ses net şekilde çıkıyor.

2. Asus Webcam C3

1080p 30 fps kayıt özelliğine sahip olan Asus Webcam C3, canlı ses ve görüntü kalitesine sahiptir. Kristal netlikte ses sunuyor. Bu nedenle görüntülü arama ve oyunlarda arka plandaki seslerin düzgün çıkmasını sağlıyor. Hüzmeleme özelliğinden oluşan mikrofonu vardır. Çeşitli cihazlara çok rahat uyan klips özellikli USB kameradan oluşuyor.

3. Dell Ultrasharp Web Camera

Fiyat performans webcam araştırması yapanlar için Dell Ulstrasharp’i önerebiliriz. Dell Ultrasharp web kameranın çözünürlüğü çok yüksektir. Kompakt tasarımıyla dikkat çekiyor. UHD 4K, çözünürlük destekli üretiliyor. 3840x2160 piksel çözünürlükten oluşuyor.

Cihazın kare hızı desteği, 30 FPS’dir. Web kameranın görüş açısı, 90 derecedir. Üstün derecede yüz tanıma, görüş açısı seçme özellikleriyle cihaz kaliteli olduğunu tam anlamıyla ifade ediyor.

4. Lenova 500 FHD

Lenova 500 FHD, yüz tanıma teknolojisiyle tasarlanıyor. Yüksek çözünürlüklü bir web kameradır. FHD 1080p video çözünürlüğü özelliğiyle kullanıcılarından tam not alıyor. Kolay kurulup, çalıştırılabilir özelliklidir. 75° lens geniş görüş açıdan oluşan kameradır. 360 ​​° pan / tilt kontrolleri sayesinde her şeyi çekebilirsiniz.

5. Xiaomi Imılab

30 FPS 1080p çözünürlüklü olarak Xiaomi Imılab web kamera ile video çekmek son derece kolay. Bu kamera, 85 derece görüş açısından oluşuyor. Kameranın parlaklığı otomatik olarak ayarlanabiliyor. Görüntülü konuşmaya çok uygun bir web kameradır. Xiaomi Imılab’in üzerinde mikrofonda yer alıyor.

6. Everest Sc-HD03

FHD çekim yapma özelliği cihazın en önemli özelliğidir. 2 MP kamera çözünürlüklü olarak dizayn ediliyor. 1080P video kaydının yapıldığı cihazı, tripod ile kullanabilirsiniz. 5 metrelik çekim mesafesi vardır.

Görüntülü konuşmalar donma vb. problemler yaşanmadan gerçekleşiyor. 30 FPS video kaydı alabilen bir sistemden oluşuyor. Everest Sc-HD03 cihazında kamerada yer alıyor.

7. Razer Kiyo

En iyi web kameraları listemize Razer Kiyo cihazını ekleyebiliriz. Razer Kiyo’nun en iyi web kameraları listesinde yer almasının ana sebebi yerleşik aydınlatma desteğinden oluşması olduğunu söyleyebiliriz. Bu web kamera oyuncular için tasarlanmıştır.

Çevrimiçi oyunlarda mükemmel kullanım deneyimi sunuyor. Fakat video görüşmeleri içinde ideal bir cihaz olduğunu belirtebiliriz. 1080p üzerinden saniyede 30 karenin kaydını yapıyor. Ayrıca 720p’de de pürüzsüz 60 fps hızıyla kayıt alabiliyor. Kameranın parlaklığını kullanıcı kendine göre ayarlayabilir.

8. Piranha 9635

Ekonomik fiyatının tam tersi olarak yüksek çözünürlük sunması cihazın dikkat çekiciliğini artırıyor. Piranha 9635, 1920x1080 video kalitesinden oluşmuştur. Web kameranın dahili mikrofonu da vardır. USB bağlantısıyla çok rahat çalışabiliyor. Piranha 9635, üstün performanslı bir web kamera diye belirtilebilir.

9. Monster Pusat

Monster Pusat, YouTube gibi mecralarda yayın yapmayı düşünenler için çok uygun bir cihazdır. Günlük kullanım için çok olan Monster Pusat, 1920x1080 piksel çözünürlüklüdür. Web kameranın kare hızıysa 30 FPS olduğunu söyleyebiliriz.

Bu web kamerada otomatik odaklanma ve parlaklık özelliği de var. 76 derecelik görüş açısı da mevcuttur. Gürültüyü engelleyen stereo mikrofonlarıyla ses iletimi de engelleniyor.

10. Logitech Streamcam

Sosyal medya platformlarında yayın yapan ya da yapmaya başlayacak kişilerin çok rahat kullanabileceği web kameradır. Hem şık hem de modern tasarımıyla dikkat çekiyor.

Farklı renk seçeneklerinden oluşan Logitech Streamcam, 1920x1080 piksel çözünürlük desteğine sahiptir. 78 derece görüş açısından oluşuyor. Logitech Streamcam tarafından yakalanan kare hızı 1 saniye içinde 60 karedir.

Bilgisayarlar kameralarının yanı sıra Akıllı Telefonu Webcam Olarak Kullanma gibi pratik yöntemlerden de faydalanabilirsiniz.

Vlog Çekmek İçin En İyi 5 Kamera Önerisi
TEKNOLOJİ

Vlog Çekmek İçin En İyi 5 Kamera Önerisi

Youtube’un son yıllarda giderek popüler olmasıyla platform, özellikle yeni neslin epey dikkatini çekti. Youtube videoları çekerek tanınmak, içerikleri ile gündeme gelmek isteyen birçok kişi Vlog çekimlerine ağırlık vermeye başladı.

YORUMLAR