Fotoğraflarınıza Yazı Yazmak İçin En İyi 6 Uygulama

Fotoğraflarınıza yazılar eklemek istiyorsanız kullanabileceğiniz en etkileyici uygulamalara göz atın!

Fotoğraflarınıza Yazı Yazmak İçin En İyi 6 Uygulama

Mobil cihazlarımız artık günlük hayatta PC'lerimizin büyük oranda yerini aldılar ve bu nedenle fotoğraf düzenleme işlemleri de mobil uygulamalar vasıtasıyla yapılır hale geldiler. Her ne kadar pek çok filtreleme, efekt ve fotoğraf düzenleme uygulaması mobil mağazalarda yer alsa da fotoğraflara yazı yazmak için bu uygulamaların yeterince etkili olamadıkları ortada. Sizler için en güzel yazılı fotoğrafları oluşturmakta kullanabileceğiniz ücretsiz ve popüler uygulamaları bir araya getirmeye çalıştık. Dilerseniz lafı çok uzatmadan hemen başlayalım.

Fontspiration

Fontspiration uygulaması maalesef sadece iOS işletim sistemli cihazlarda kullanılabiliyor ancak sahip olduğu animasyon desteği onu oldukça tercih edilebilir bir hale getiriyor. Uygulamanın içerisinde yer alan çok sayıda karakter seçimi ve farklı kaydetme olanakları ise tam da istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlıyor. Uygulamayı kullanarak hazırladığınız resimleri ise hem video olarak hem de hareketli GIF ya da normal fotoğraflar olarak kaydedebiliyorsunuz.

Phonto

Phonto uygulaması hem iOS hem de Android işletim sistemli mobil cihazlarda kullanılabiliyor ve fotoğraflara yazılar eklemek için en iyi tercihler arasında. Yüzlerce farklı fonta sahip olmasının yanında yeni fontlar eklemenize de imkan tanıması sayesinde kesinlikle mobil cihazlarınızda hazır olması gerekenlerden. Uygulama fotoğraflara eklenen yazılar üzerinde boyuttan tutun da aralık ve renklere kadar pek çok farklı öğeyi düzenlemenize de izin veriyor ve daha sonra hazırladığınız fotoğrafları sosyal medya hesaplarınızdan da hızlı bir şekilde paylaşabiliyorsunuz.

Notegraphy

Notegraphy uygulaması ise biraz daha farklı bir konseptle karşımıza çıkıyor. Direkt olarak fotoğraflara yazı eklemekten ziyade hazır vektörel şablonlar üzerine yazılar yazmanızı ve paylaşmanızı sağlayabilen uygulama, bu şablonların farklı varyasyonlarını da işin içine dahil ettiği için yine yüzlerce farklı tasarıma ulaşmak mümkün hale geliyor. Bilhassa başkalarına iletmek istediğiniz mesajlar varsa bunları süsleyebilmek için iyi tercihlerden birisi.

Quick

Quick uygulaması, adından da anlayabileceğiniz gibi yazı ekleme işinde vakit kaybetmek istemeyenlerin deneyebilecekleri uygulamalardan. Diğerlerinin aksine çok çok geniş seçeneklere sahip olmayan ancak bu işi olabildiğince hızlı yapmanızı ve hala düzenleyebilmenizi sağlayabilen uygulama, vakti kıymetli olanların tercihlerinden olacaktır. Gereken düzenlemelerin ardından hızlıca sosyal medya uygulamaları ile fotoğraflarınızı paylaşmak da mümkün.

Font Candy

Font Candy uygulaması, temel olarak en güzel font seçeneklerini bulmak ve kullanıcılara sunmak üzerine hazırlanmış. Dolayısıyla yazı yazma ve tipografi seçeneklerini kullanma anlamında diğerlerinin aksine göze daha hoş gelen sonuçlar elde etmenizi sağlayabiliyor. Ayrıca içerisindeki pek çok farklı şablon sayesinde bu güzelleştirmelerin biraz daha artistik hale getirilmesi de mümkün. Hatta kendi içerisindeki resim arama özelliği sayesinde internetteki en güzel görselleri bulmanız ve onlara yazı yazmanız da mümkün.

PicLab

PicLab uygulaması, az önce bahsettiğimiz uygulamalara nazaran biraz daha dengeli seçenekler sunuyor. Zira içerisinde hem yazı ekleme ve düzenleme seçenekleri, hem de fotoğraflarınızı düzenlemenize imkan veren filtre, efektler, çerçeveler gibi opsiyonlar da yer alıyor. Tabii ki hazır olarak seçilebilen fontların en güzel görünenler arasında olduğunu da söyleyebilirim. Fakat ücretsiz olmasına rağmen 1 dolar vermedikçe fotoğraflar üzerinde küçük bir filigranın yer alacağını da belirtelim.

Bonus: Typorama

Typorama uygulaması da sadece iOS işletim sistemli cihazlar için mevcut ve içerisindeki onlarca tipografik tarzın üstüne yüzlerce de farklı fonta sahip. Hızlı çalışan bir yapıya sahip olmasına rağmen daha fazla özelleştirmeler isteyenler uygulamanın detaylarına inerek tam olarak istedikleri sonuçları da elde edebiliyorlar.

Eğer gözden kaçırdığımızı düşündüğünüz uygulamalar varsa tabii ki onları da bizlerle yorumlar bölümünden paylaşmayı unutmayın!

YORUMLAR