Google Chrome'da Sadece Bir Sitenin Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Ne yazık ki, Chrome kullanıcılarının çoğunluğu herhangi bir sitenin verilerini temizlemek için tüm sitelerin verilerinden vazgeçiyor. Sadece bir sitenin verilerini sıfırlamak için tüm önbelleği temizlememeli, bu yazıda yer alan yöntemi kullanmalısınız.

Google Chrome tarayıcısı kullanılarak ziyaret edilen sitelerde girilen veriler (Kayıtlı form verileri, kayıtlı parolalar vb.) dolayısıyla bazen önbellek temizliğine ihtiyaç duyulabilir. Önbellek temizliği, sitenin yükleme hızını veya sitede yer alan hataları düzeltmede çok büyük bir öneme sahiptir.

Ne yazık ki Chrome kullanıcılarının çoğunluğu herhangi bir sitenin verilerini temizlemek için tüm sitelerin verilerinden vazgeçiyor. Sadece bir sitenin verilerini sıfırlamak için tüm önbelleği temizlememeli, bunun yerine yazımızda yer alan yöntemi kullanmalısınız.

Google Chrome’da Sadece Bir Sayfanın Önbelleği Nasıl Temizlenir?

Önbelleğini temizlemek istediğiniz sayfaya geldikten hemen sonra F12 tuşuna basarak geliştirici araçlarını açınız. Karşınıza gelen bölümde “Application” bölümüne geliniz. F12 tuşuna bastığınızda açılan pencere küçük ise “»” butonuna basarak menünün devamını görebilirsiniz.

“Application” bölümüne geldikten hemen sonra “Clear Storage” seçeneğine tıklayınız. Burada silinmesini istediğiniz verileri işaretledikten sonra “Clear Site Data” butonuna basınız.

Önbellek Temizlendiğinde Ne Olur?

Önbellek ve çerezler temizlendiğinde sitede kayıtlı olan verileriniz kaybolabilir, sitede yer alan verilerin tekrar yüklenmesi gerekeceği için site her zamanki hızından biraz daha yavaş açılabilir, hesabınıza giriş yaptığınız sitede çerez ve önbellek temizliği yaptıktan sonra bir daha hesabınıza giriş yapmak zorunda kalabilirsiniz.

En İyi Google Chrome Eklentileri
YAZILIM

En İyi Google Chrome Eklentileri

Google Chrome kullanıcısı olarak Chrome uygulama mağazasında bulunan 65 bin üzeri eklentilerden başınız mı dönüyor? Zaman kazandıracak yenilikler ararken zaman harcayıp büyük bir ikileme mi düşüyorsunuz? O halde izin verirseniz size yardım eli uzatmaya geldik.

 
Google Chrome Nasıl Güncellenir?
NASIL YAPILIR

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

İnternet tarayıcıları arasında en popüler olanlardan birisi olan Google Chrome, hızlı ve hafif olmasından dolayı milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor.

 
Google Chrome'u Bu Ayarlarla Hızlandırın
YAZILIM

Google Chrome'u Bu Ayarlarla Hızlandırın

Google Chrome'un oldukça hızlı web tarayıcılardan birisi olmasına karşın çıktığından beri geçen senelerde giderek daha fazla özelliğe sahip olması onun bu gücünün biraz düşmesine sebep oldu diyebilirim.

YORUMLAR