Google Chrome Tarayıcısında Kayıtlı Şifreleri Görüntüleme

Kullanıcılar bazen hesaplarının şifrelerini unutabiliyor. Şifre sıfırlamak için e-posta, telefon ve benzeri onaylama işlemlerle uğraşmamak için sizin için hazırladığımız bu rehberi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Google Chrome, Google tarafından geliştirilen ve kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan bir web tarayıcısıdır. Yayımlanmasından bu yana arayüzünde birçok değişikliklere gidilse de temel şeyler hemen hemen aynı kaldı ancak kayıtlı şifreleri hâlen nasıl görüntüleyebileceğini bilmeyen kullanıcılar bulunuyor.

Üyelik sistemi olan (bilhassa sosyal medya siteleri) sitelerde, hesabımıza erişirken doldurduğumuz kutucuktaki şifrenin kayıt olup olmayacağını ayarlayabileceğimiz bir bildirim ile karşılaşırız. Bunu onayladığımızda, Google Chrome’da ikinci kez bir oturum başlattığımız zaman, şifrenin olduğu kutucuk otomatik olarak dolu olacak ve bizim şifre girmemize gerek kalmayacaktır.

Tarayıcının kullanıcılarına sağladığı bu kolaylık, kullanıcılara malum sitelerdeki hesapların şifrelerini zamanla unutturabiliyor. Şifre sıfırlamak için e-posta, telefon ve benzeri onaylama işlemlerle uğraşmamak için sizin için hazırladığımız bu rehberi gözden geçirerek kayıtlı şifreleri görüntülemeyi öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Google Chrome’da Kayıtlı Şifreler Nasıl Görüntülenir?

Bu yöntemle tarayıcınızda kayıtlı olan tüm şifreleri görüntüleyebilir, dilediğiniz şifrenin kayıtlı şifreler arasından kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

  • Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayınız.
  • Açılan menüden “Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
  • En aşağı indikten sonra “Gelişmiş” yazısının üzerine tıklayınız.
  • “Otomatik doldurma” bölümüne geliniz ve “Şifreler” yazısının üzerine tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kayıtlı şifreler” bölümünün altında, kayıtlı şifreleriniz sansürlenmiş bir şekilde görünecektir. Sansürü aşmak için sansürlenmiş şifrenin hemen yanındaki gözün üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. (Windows kullanıcılarından, şifrelerin gösterilmesini onaylamaları için bilgisayarın şifresini girmeleri istenebilir.)

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü
MOBİL

Google Play Durduruldu Hatası Çözümü

Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletler ülkemizin en yaygın olarak kullanılan mobil cihazları. Bu cihazlarda uygulama indirmek için ise Google'ın resmi uygulama marketi olan Google Play Store'u kullanmaktayız.

 
Google Chrome Nasıl Güncellenir?
NASIL YAPILIR

Google Chrome Nasıl Güncellenir?

İnternet tarayıcıları arasında en popüler olanlardan birisi olan Google Chrome, hızlı ve hafif olmasından dolayı milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor.

 
iPhone Kullanıcıları için Google Chrome İpuçları
MOBİL

iPhone Kullanıcıları için Google Chrome İpuçları

Safari iOS’un varsayılan web tarayıcısı konumunda olduğundan gerek iOS sürümüne gerekse de iPhone’un modeline özel güncellemeler alıyor.

YORUMLAR