Hangi Sitelerden Ucuza Oyun Alabilirsiniz?

Yazımızda ucuz oyun fırsatlarını, özel indirim kampanyalarını yakalayabileceğiniz siteleri listeliyoruz

Günümüzde bilgisayarımıza ya da oyun konsollarımıza oyun satın alırken ilk olarak Steam, Origin, PlayStation Store ve Microsoft Store gibi resmi oyun mağazalarını ziyaret ediyoruz. Bu mağazalarda farklı zamanlarda düzenlenen indirim kampanyaları ile ucuz oyun fırsatlarını yakalayabilmekteyiz; fakat bu siteler avantajlı oyun fiyatları için tek adres değiller. Alternatif sitelerdeki fırsatları da takip edebilir ve çok daha ucuza istediğiniz oyunu satın alabilirsiniz.

Peki istediğimiz oyunu en ucuza nereden alabiliriz? İşte bu yazımızda karşılaştırma yapabileceğiniz siteleri listeleyeceğiz. Her site kendisine özel kampanyalar ve paketlerle karşımıza çıkabiliyor, bu da aynı zaman dilimi içinde çok farklı fiyatlar görmemize sebep olabiliyor. Örnek olarak; Steam'de 150 TL'ye satışta olan bir oyun listeleyeceğimiz sitelerden birinde 50 TL'den aşağıya satışta olabilmekte. Dilerseniz listemizdeki sitelere yakından bakalım:

Bundle Stars/Fanatical

Hangi Sitelerden Ucuza Oyun Alabilirsiniz?

Daha önceden Bundle Stars adıyla tanıdığımız indirimli oyun sitesi yeni isim değiştirdi ve Fanatical adını aldı. Bundle Stars, paket oyunlarda özel fırsatlar sunabilen bir site. Birkaç oyunun bir arada olduğu paketlerde çok güzel indirimler olabiliyor. Ayrıca tek başına oyun almak istediğinizde de avantajlı fiyatlardan yararlanabiliyorsunuz. Kişisel olarak alışveril yaptığım bu sitede şu an Steam üzerinde 133 TL gibi bir fiyatla satılan DOOM'u 46-47 TL gibi çok makul bir fiyatla satın alabilmiştim.

Bundle Stars'ı ya da yeni adıyla Fanatical'ı bu bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

Humble Bundle

Humble Bundle

Humble Bundle da Bundle Stars gibi paket mantığıyla oyun satan sitelerden biri. Bu sitedeki satışlardan elde edilen kar yardım kurumlarına da bağışlanıyor. Humble Bundle'da zaman zaman düzenlenen kampanyalarda sadece 1 dolara birden fazla oyun satın alabiliyorsunuz; üstelik sitede bedava oyun fırsatları da sıkça karşımıza çıkıyor. 1 dolarlık oyunları satın alırken üzerine biraz daha ekleyerek daha fazla oyuna da sahip olabilirsiniz.

Humble Bundle'ı bu bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

Daily Game Deals

Daily Game Deals

Daily Game Deals, aslında oyun satan bir site değil; fakat size günlük olarak indirimli oyun fırsatlarını sunuyor. Daily Game Deals'da PC oyunlarının yanısıra konsol oyunları ile ilgili fırsatları da görebiliyorsunuz.

Daily Game Deals'ı ziyaret etmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

G2A

G2A

Ülkemizdeki kullanıcılara TL cinsinden fiyat sunan G2A, sadece Steam oyunlarının haricinde Origin, UPlay, GOG, Blizzard ve konsol oyunlarının ürün anahtarlarını da satmakta. Ayrıca rastgele seçilecek kaliteli  bir Steam oyununun ürün anahtarı satın alabilmeniz de mümkün.

G2A sitesini bu bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

GOG

GOG

CD Projekt'in dijital oyun platformu olan GOG, DRM içermeyen oyunlara yer veriyor. Bu sitede dönem dönem indirim kampanyaları yapılıyor, buna ek olarak bedava oyun fırsatları da karşımıza çıkıyor. Hem güncel, hem de retro oyunlar için güzel bir kaynak olan GOG'u bu bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilirsiniz.

Kinguin

Kinguin

Kinguin de G2A gibi Steam, Origin, UPlay, Blizzard ve konsol oyunları için indirimli oyunları bir araya toplayan bir platform. TL cinsinden fiyatlar da sunan platformu bu bağlantıyı kullanarak ziyaret edebilir, indirimlere göz atabilirsiniz.

Reddit

reddit

reddit de oyun satmayan; fakat intenret üzerinde özel bir yere sahip olan forum niteliğinde bir site. Zaman zmaan Bill Gates ve Gabe Newell gibi isimler reddit'te soru - cevap oturumları yapıyorlar. Bunlara ek olarka reddit'te oyun fırsatlarının listelendiği alt bölümler de yer alıyor. reddit'in oyun fırsatları sayfasına bu bağlantıyı kullanarak erişebilirsiniz. Ayrıca konsol oyunları için özel bir sayfa da mevcut, konsol oyun fırsatlarına bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

CheapShark

CheapShark bir diğer indirimli oyun listeleyen site. Site üzerinde arama fonksiyonu da var; eğer belli bir oyunu ucuza satın almayı düşünüyorsanız arama bölümünü kullanabilir, bu oyun için mevcut fırsatları görebilirsiniz. CheapShark sitesine erişmek için bu bağlantıya tıklayın.

Slickdeals

Slickdeals

Slickdeals kullanıcılarına günlük fırsatları listeleyebilirken, kullanıcılar gördükleri özel fırsatları da Slickdeals'da paylaşabiliyorlar. Ayrıca e-posta bildirimleri almanız da mümkün. Slickdeals'da oyunlar haricinde elektronik aletler ve bilgisayarlar için de fırsatlar listeleniyor. Slickdeals'a bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

Is There Any Deal

Is There Any Deal listemizdeki en kullanışlı servislerden bir tanesi. Bu siteyi belli bir oyundaki indirimleri yakalamak istiyorsanız kullanabilirsiniz. Is There Any Deal'da istek listenizdeki oyunu arıyor, mevcut fiyat karşılaştırmalarını ve zaman içindeki en düşük satış fiyatını görebiliyorsunuz. Kafanızda "bu oyunun fiyatı daha da düşer mi?" gibi sorular varsa Is There Any Deal ideal bir site. Is There Any Deal'a bu sayfa üzerinden erişebilirsiniz.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 4
OYUN

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar - 4

Eğer eski bir bilgisayara sahipseniz ve yeni ve yüksek grafik kalitesine sahip oyunları oynayamamaktan şikayetçiyseniz üzülmenize hiç gerek yok.

Super Man Or Monster İncelemesi
OYUN

Super Man Or Monster İncelemesi

Yorgun bir iş veya okul gününden sonra arkanıza yaslanarak aksiyonun içine dalmak ve rahatlatıcı bir oyun tecrübesi yaşamak mı istiyorsunuz? Ya da çocuklarınızla, aile üyelerinizle veya arkadaşlarınızla keyifli bir şekilde vakit geçirmek istiyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

Steam İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?
NASIL YAPILIR

Steam İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

Dünyanın en popüler oyun kütüphanelerinden biri olan Steam, binlerce oyunu bir arada içerirken aynı zamanda farklı oyun motorlarını da içermektedir.

YORUMLAR