Instagram Sizin Seçmediğiniz Hesapları Takip Ediyorsa Ne Yapmalısınız?

Instagram hesabınız kendi kendine başka hesapları mı takip ediyor? Bu sorunu ortadan kaldırmak için yapmanız gerekenler burada.

Instagram Sizin Seçmediğiniz Hesapları Takip Ediyorsa Ne Yapmalısınız?

Instagram bazen kafasına göre takılabilen bir uygulama. Instagram hesabınıza girdiğinizde daha önce hiç tanımadığınız, takip etmeyi seçmediğiniz hesapları görmeniz mümkün olabiliyor. Peki, Instagram bunu neden yapıyor? Eğer Instagram hesabınız kend kendine başka hesapları takip ediyorsa, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Hem bu sebepleri hem de bu sıkıntıdan kurtulmak için bazı küçük ipuçlarını sizin için araştırdık ve bulduk.

Instagram hesabınızın bambaşka hesapları takip ediyor olmasının sebepleri çok kesin olarak saptanamasa da bundan kurtulmak mümkün. Almanız gereken önlemleri ve sebeplerini birkaç başlık altında toplamak istedik.

Instagram eklentileri

Eğer 3’üncü parti bir uygulama kullanıyorsanız bu durumla karşılaşmanız olası. Bundan kurtulmak için Instagram hesabınıza bağlı bulunan 3’üncü parti uygulamaları takip etmeniz ve bunları kapatmanız gerekebilir.

Instagram hesabınızda kullanıcı adınızın hemen yanında yer alan “Profili Düzenle” seçeneğini kullanarak “Hesap Ayarları” sayfasına geçin. Burada “Uygulamaları Yönet” sekmesinden “İzinli uygulamalara bir göz atın. İstemediğiniz 3‘üncü parti uygulamaların hesabınıza erişimini kapatın.

Uygulamadan kurtulmak istiyorsanız karşınıza çıkacak olan diyalog kutusundan olumlu cevabı seçerseniz Instagram böylelikle istemediğiniz hesapları takip etmekten vazgeçecektir.  

Profilinizi gözden geçirin

Profil sayfanızda “Profili Düzenle” sekmesinin en altında yer alan “İnsanlara takip etmek isteyebilecekleri benzer hesaplar tavsiye edilirken hesabını tavsiyeler arasına ekle” seçeneğini kapatın. Bu insanlara sizi tavsiye eden seçeneği durduracak ve insanlara her hangi bir takip isteği göndermediğiniz için “eko” tabir edilen benzer bir işleme maruz kalmanızı da önleyecektir.

Alternatif Yöntem: Kullanıcı adı ve parolanızı değiştirin

Bu yöntem oldukça radikal görünse de işe yarıyor. Ancak uzun süreli bir fayda beklememek gerekiyor. Zaman içinde tekrar her şey eskisi gibi olabiliyor. Onun için yukarıdaki yöntemlerin garantisi daha fazla.

Çok İşinize Yarayacak 10 Muhteşem Instagram Kurnazlığı

Yeni Başlayanlar İçin Instagram İpuçları

YORUMLAR