iPad Hızlandırma Yolları

iPad Nasıl Hızlandırılır? İşte son zamanlarda yavaşlayan tabletinizi hızlandırmak için kullanabileceğiniz bazı iPad Hızlandırma Yolları!

iPad Hızlandırma Yolları

iPad Hızlandırma Yolları isimli bu yazımızda son zamanlarda yavaşladığını hissettiğiniz iPad Nasıl Hızlandırılır? sorusuna yanıt vereceğiz. iPadOS ile birlikte oldukça stabil ve işlevsel bir hale bürünen iPad'ler, sunduğu akıcı deneyim ile birlikte rakiplerinden sıyrılmayı başarıyor.

iPhone veya iPad'de Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

iPhone veya iPad'de Kulaklık için Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

Apple'a ait işletim sistemlerinin genellikle içine kapanık olduğu bilinen bir gerçek. Mobil cihazlara da yerleşik olarak gelen Apple'ın önde gelen hizmetlerinden Apple Müzik, kullanıcıların severek kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor.

iPad Nasıl Hızlandırılır?

  • Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırın
  • Dosyaları Temizleyin
  • Açıp Kapayın
  • Cihazınızı Güncel Tutun
  • Animasyonları Kapatın

iPad Hızlandırma Yolları

iPad Hızlandırma Yolları

Diğer tüm elektronik cihazlarda olduğu gibi iPad de zamanla yavaşlayabilir. Bu noktada özellikle yeni güncellemelerin cihazınızı gittikçe daha yavaş kılabileceğini söyleyebiliriz. Biz de bu yazımızda yavaşlayan tabletinizi nasıl hızlandırabileceğinizi sizlere aktaracağız.

1- Kullanmadığınız Uygulamaları Kaldırın

Eğer depolama kapasitesi düşük bir iPad kullanıyorsanız bazı yer sıkıntıları yaşıyor olabilirsiniz ve unutmayın: Depolama birimi doldukça, cihazlarınız yavaşlar. Bu noktada kullanmadığınız uygulamaları ve oyunları silmek cihazınızda yer açılmasına, bu da performans artışına yol açacak.

2- Dosyaları Temizleyin

Özellikle GarageBand gibi uygulamaların geride bıraktığı dosyaları takip etmeniz faydalı olabilir. Bir üstteki maddeden yola çıkarak depolama alanını yalnızca uygulamalar ve oyunlar bazında değil, dosyalar bazında da temizlemeniz faydalı bir adım olacaktır.

3- Ara Sıra Açıp Kapayın

Pek çoğumuz gündelik yaşantıda akıllı telefonumuzu ya da tabletimizi açıp kapamayı gereksiz buluruz ancak bu, belleği yenilemek ve ön belleği temizlemek adına iyi bir yöntemdir. Cihazı ara sıra normal yollardan kapatıp açmak saçma gibi görünse de işinize yarayacaktır.

4- Cihazınızı Güncel Tutun

Cihazınızdaki ağırlık ve hantallık hatalı bir güncellemeden kaynaklanıyor olabilir ve bu gibi durumların önüne geçebilmek adına cihazınızın güncel olduğundan emin olun. Tabii her güncelleme daha iyi performans anlamına gelmez ve genellikle cihazın alacağı son güncellemeler pek de hoş olmayan non-stabilizasyon sunar. Bu nedenle güncellemeler hoşunuza gitmezse geri dönmeyi düşünebilirsiniz.

5- Animasyonları Kapatın

Göze hoş gelen, çekiciliği artıran animasyonların hem genel hem de pil performanısına olumsuz etkisi olduğundan Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – Hareketi Azalt’ı açık konuma getirmeniz cihazın bir nebze de olsa hızlanmasına sebebiyet verecektir.

Apple'ın Bahsetmediği "Gizli" iOS 14 Özellikleri
MOBİL

Apple'ın Bahsetmediği "Gizli" iOS 14 Özellikleri

iOS 14 yeniliklerini, iOS 14 ile gelen yeni özellikleri biliyoruz. Peki, Apple’ın bahsetmediği iOS 14 özellikleri? Her yeni iOS sürümünde olduğu gibi iOS 14’te de keşfedilmeyi bekleyen yeni özellikler var.

Sonuç

Bu yazımızda yavaşlayan iPad'inizi nasıl hızlandırabileceğinizi bazı basit yöntemlerle sizlere aktarmaya çalıştık. Peki siz bu rehber hakkında ne düşünüyorsunuz? Tavsiye ettiğimiz adımları uyguladınız mı ve işinize yaradılar mı? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR