Telefonla Konuşurken Sesinizi Değiştirebileceğiniz 5 Uygulama

Arkadaşlarınıza şaka yapmak için yeni yollar arıyorsanız, bu ses değiştirme listemize kesin bakın!

Telefonla Konuşurken Sesinizi Değiştirebileceğiniz 5 Uygulama

 

Ailenizi ve arkadaşlarınızı sesinizi değiştirerek şakalamak gibi bir huyunuz var; ama bunu yapacak kadar iyi bir taklitçi değilseniz, yeni nesil teknolojiler sizin için bu sorunu halledebiliyorlar. Hazırladığımız yeni listede de telefonla birini aradığınız sırada, uygulamalar aracılığıyla sesinizi nasıl değiştirebileceğinizden bahsettik.

 

Sizinle daha önce Telefonunuzda Aramaları Kaydedebileceğiniz En İyi 4 Uygulama ve Android Telefonlarınızda İstenmeyen Aramaları ve Mesajları Nasıl Engellersiniz? konularını işlemiştik. Bunlara ek olarak yazmak istediğimiz ses değiştirme uygulamaları listesinin tke sıkıntısı ise tam olarak istediğimiz kalitede uygulama bulamamak oldu. Fakat yılmadık ve birkaçını denedikten sonra aralarından en iyi olanlarını bir araya getirdik. En iyi ses değiştirme uygulamaları listemize de göz atabilirsiniz.

Call Voice Changer

En iyi çalışan uygulamaların başında gelen gelen Call Voice Changer, sesinizi değiştirdiği gibi konuşmaya kimi ses efektleri eklemeyi de başarıyor. Böylece yağmurlu bir konuşma yapabileceğiniz gibi çevrenizde at, eşek, fil gibi hayvanların seslerini de ekleyebilirsiniz.

Uygulama aslında oldukça ücretli. İlk defa indirdiğinizde size küçük bir demo sürümü sunan Call Voice Changer, ardından dakikası 3,50TL gibi bir para talep etmeye başlıyor. Bu yüzden uygulamayı sürekli kullanır mısınız, bilemiyoruz; ancak demo sürümüyle de yeteri kadar şaka yapabilirsiniz. 

Funny Call / Minion Prank Call

Android ve iOS üzerinde farklı isimlendirilen Funny Call, bu özelliğiyle bir hayli dikkat çekici. Aynı geliştirici tarafından aynı amaç için geliştirilen aynı uygulamalar olsa bile iOS için Funny Call olarak adlandırılan bu uygulama, Android için Minion Prank Call şeklinde isimlendirilmiş. Buna rağmen iki uygulamanın da ara yüzlerine kadar her şeylerinin aynı olduğunu da belirtelim. 

Tamamen ücretsiz olmayan bu uygalama, ses efektlerinin sadece bir kısmını ücretsiz olarak kullanmanızı sağlıyor. Devamı için ise yüklü bir meblağ ödemeniz isteniyor. Buna rağmen hala sert bir reklam politikası izledikleri de görülebiliyor. 

FunCall

Rakiplerine göre biraz geride olsa da ücretsiz olarak sunduğu daha fazla içerik olması sebebiyle FunCall göz atılabilir uygulamalardan bir tanesi. Yine diğerleri gibi ses değiştirme üzerine odaklı çalışan bu uygulamanın, ses efektlerinden ziyade sesiniz değiştirme üzerine yapılandırıldığını da söylemeliyiz. 

Fakat Google Play Store üzerinde kullanıcı deneyiminin çok iyi olmadığının altını çizerken, bizim de kullanım deneyimlerimizin iyi olmadığını söylemeliyiz. Buna rağmen uygulama hakkında çok iyi yorumlar da olduğundan, kararı indirip sizin vermeniz daha iyi olacaktır. 

Voice Changer Calling

Diğer uygulamalar gibi ses değiştirme amacıyla çalışan Voice Changer Calling, sade tasarımı ile dikkat çekiyor. Uygulamaya girdiğinizde karşınıza hemen sayılar ve arama tuşu çıkıyor. Aramaya basmadan önce sağ taraftaki ses efektlerinden birini seçmeniz de mümkün. Uygulamanın ilginç yanı ise aramaları Wi-Fi üzerinden yapması. Bu sebeple sizden her konuşma için belirli ücretler istiyor. 5, 10 ve 20 dolar arasında değişen ücretleri ödemek isterseniz, oldukça kaliteli görüşmeler yapabilirsiniz. 

Call Voice Changer Allogagi

Oldukça sadece bir arayüze sahip olan uygulamanın üzerinde basabileceğiniz sadece üç seçenek bulunuyor: Voice Changer, Background ve Effects. Voice Changer, arama sırasında sesinizi değiştirmeniz ve seçeneklerden biri haline getirmenize yarıyor. Background seçeneğinde arka plana koymak istediğiniz sesleri ayarlayabiliyorsunuz. Yani çevreden otomobiller geçsin ya da futbol taraftarı sesi gelsin gibi şeyler seçebiliyorsunuz. Son seçenekte de bunları kontrol edebiliyorsunuz.

Bu uygulamayı kullanmak için de süresine para ödemeniz gerekiyor. Fakat iyi tarafı uygulamayı ilk kez yüklediğinizde size 1 dakikalık bedava konuşma seçeneği veriyor. Böylece uygulamayı deneyip, hemen sonuç alabilirsiniz. 

iOS için En İyi Ses Kaydetme Uygulamaları

Haberimiz Olmadan Google'ın Kayıt Ettiği Ses Dosyalarımızı Nasıl Sileriz?

Android'de Harika Ses için En iyi 4 Ekolayzer Uygulaması

YORUMLAR