TikTok Canlı Yayın Açma Nasıl Yapılır?

TikTok canlı yayın açma işlemi nasıl yapılır sorunun yanıtını merak eden kişiler için detaylı bir rehber hazırladık. Peki, TikTok'ta canlı yayın nasıl açılır?

TikTok, canlı yayın açma özelliğinin çok pratik bir şekilde kullanılabilmesine olanak tanıyor. Peki, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan TikTok'ta yayın yapabilmek için hangi adımları uygulamak gerekiyor? Bu yazıda çoğu kişinin merak ettiği soruyu cevaplayacağız.

Kısa süre içerisinde tüm dünyada oldukça popüler hâle gelen ve bu popülerliğini günümüzde hâlâ devam ettirmeyi başaran TikTok'ta birçok özellik bulunuyor. Bu özellikler arasında yayın yapabilme işlevi de yer alıyor.

Popüler platform üzerinden ister kendi yayınınızı kolayca başlatabilir isterseniz diğer kullanıcıların yayınlarını izleyebilirsiniz. Yayın esnasında çeşitli hediyeler gönderme ve yorum yapma gibi işlevler de mevcut. Peki, söz konusu özelliğin kullanılabilmesi için neler yapılması gerekiyor?

TikTok Canlı Yayın Açma Şartları

  • En az 1000 takipçi
  • 16 yaş ve üzeri olmak

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından gün içerisinde sık sık kullanılan sosyal medya platformunda yayın yapabilmek için hesabınızın bazı kriterleri karşılaması gerekiyor. Eğer bu şartlar sağlanamıyorsa yayın yapabilmeniz mümkün değildir.

Kullanıcıların kısa video paylaşabilmesine imkân tanıyan başarılı sosyal medya hizmetinde yayın için hesabınızı en az 1000 kullanıcının takip etmesi gerekiyor. Söz konusu işlemin gerçekleştirilebilmesi için diğer şart ise 16 yaş ve üzeri olmaktır.

Takipçi ve yaş kriterlerini karşılıyorsanız canlı yayın özelliğini çok pratik bir şekilde kullanabilirsiniz. Yazımızın başında yayın sırasında hediyelerin gönderildiğinden bahsetmiştik. Bu işlev için de bir kriter bulunuyor. Diğer kullanıcılar tarafından başlatılan yayınları izlerken hediye gönderebilmek için 18 yaş ve üzeri olmanız gerekiyor.

Sosyal medya platformunda yayın yapılabilmesi için gerekli olan şartları açıkladık. Peki, TikTok'ta canlı yayın nasıl açılır? Yazımızın devamında çok fazla sayıda kişi tarafından merak edilen soruyu yanıtlayacağız.

TikTok Canlı Yayın Açma Adımları Neler?

  • TikTok uygulamasını açın.
  • Hesabınıza giriş yapın.
  • "+" simgesine basın.
  • "Canlı" seçeneğini seçin.
  • Bir resim ve başlık belirleyin.
  • "Canlı Yayına Geç" butonuna basın.

Popüler hizmette yayın başlatabilmek için ilk olarak akıllı telefonunuzda yüklü olan TikTok uygulamasını açmanız gerekiyor. Eğer oturumunuz açık değilse üyelik bilgilerinizi yazın ve hemen ardından hesabınıza giriş yapın.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamanın ana sayfası açılacaktır. Ana sayfanın alt kısmında konumlanan "+" simgesine basın. Daha sonra "Canlı" seçeneğini seçin. Bu adımı uygulamanız hâlinde yayın başlatabileceğiniz bir sayfa ile karşılaşacaksınız.

Açılan sayfa üzerinden bir resim ve başlık belirleyin. Son olarak "Canlı Yayına Geç" butonuna basın. Bu adımı uyguladığınız takdirde yayın başlatılacaktır. Yayın esnasında kamerayı çevirmek, yorumları filtrelemek ve efekt eklemek işlemleri için üç nokta simgesinin üzerine dokunun.

Tiktok Nedir, Ne İşe Yarar?

İlk olarak 2017 yılında kullanıma sunulan ve çok kısa süre içerisinde dünya genelinde çok popüler hâle gelen TikTok, kullanıcıların kısa video paylaşabilmesini sağlayan bir sosyal medya platformudur. Milyonlarca kişi tarafından tercih edilen sosyal medya hizmetinde ister videolar oluşturabilir isterseniz diğer kullanıcıların paylaştığı videoları izleyebilirsiniz.

Popüler platform üzerinden 15 saniye ya da 60 saniye uzunluğunda videolar paylaşılabiliyor. Videoların daha eğlenceli hâle gelmesini mümkün hâle getiren çeşitli araçlar bulunuyor. Bu araçlar sayesinde eğlenceli videolar oluşturulabiliyor.

Uygulamayı açtığınızda ana sayfada önerilen videolar ile karşılaşacaksınız. Paylaşılan videoları beğenebilir, paylaşabilir veya yorum yapabilirsiniz. Hizmette Instagram, Twitter gibi platformlarda yer alan takip etme ve takipçi sistemleri de mevcut.

Eğer hizmette fenomen olmak istiyorsanız TikTok fenomeni olmak için neler yapılmalı sorusunu yanıtladığımız yazıya göz atabilirsiniz. Rehberimizde bulunan yöntemler, sosyal medya hesabınızın takipçi sayısının artmasına yardımcı olabilir.

TikTok Jeton Alma Nasıl Yapılır? - 2023
NASIL YAPILIR

TikTok Jeton Alma Nasıl Yapılır? - 2023

TikTok, jeton alma işlemiyle beraber sosyal medya kullanıcılarının içerik üreticilerine destek olabilmesini sağlıyor. Popüler sosyal medya platformunda jetonlar çok kolay şekilde hesaba yüklenebiliyor ve bu sayede diğer kullanıcılara çeşitli hediyeler gönderilebiliyor.

Bu yazıda milyonlarca kişinin gün içerisinde sık sık kullandığı sosyal medya platformunda yayın açabilmek için hangi adımların uygulanması gerektiğini detaylı olarak açıkladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca TikTok keşfet saatleri isimli yazımızı inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR