TikTok Hesabınızı Daha Güvenli Hale Nasıl Getirebilirsiniz?

TikTok hesabını daha güvenli hale getirme yolları neler? İşte popüler sosyal medya uygulamasında yer alan hesabınızı daha güvenli hale getirme yöntemleri!

TikTok hesabını daha güvenli hale getirme yöntemleri neler sorusunun yanıtını merak eden sosyal medya kullanıcıları için bir rehber hazırladık. Hazırladığımız rehberde yer alan yöntemleri uygulayarak hesabınızı daha güvenli hale getirebilirsiniz.

TikTok, müzik, filtreler ve diğer özelliklerle kısa videolar oluşturmanıza olanak sağlayan popüler bir sosyal medya platformudur. Günümüzde en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından bir tanesi olan TikTok, gün içerisinde yoğun bir şekilde kullanılan hizmetler arasında yer alıyor.

Hesap güvenliği, her platformda olduğu gibi TikTok'ta da oldukça önemli bir husustur. Vine, Snapchat ve Instagram sosyal medya platformlarına oldukça benzeyen TikTok’ta hesabınızı daha güvenli hale getirebileceğiniz bazı özelleştirmeler bulunuyor.

TikTok Fenomeni Olmak için Neler Yapılmalı?
SOSYAL MEDYA

TikTok Fenomeni Olmak için Neler Yapılmalı?

TikTok fenomeni nasıl olunur? TikTok fenomeni ne kadar kazanır? Bu soruların yanıtını merak eden içerik üreticileri için çok detaylı bir rehber hazırladık.

Bu yazıda, TikTok hesabınızı nasıl daha güvenli hale getirebileceğinizi öğreneceksiniz. Hazırladığımız rehberde bulunan yöntemleri uygulayarak hesabınızın güvenlik seviyesini önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

TikTok Hesabını Daha Güvenli Hale Getirme Yöntemleri Neler?

 • Güçlü şifre kullanın.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini etkinleştirin.
 • "Özel Hesap" seçeneğini aktif edin.
 • Instagram ve YouTube hesaplarınızın bağlantılarını kaldırın.
 • TikTok'u düzenli olarak güncelleyin.

Yukarıda popüler sosyal medya platformunda yer alan hesabınızı daha güvenli hale getirebilmenize olanak tanıyan yöntemler bulunuyor. Listede yer alan yöntemleri nasıl uygulayabileceğinize aşağıdan göz atabilirsiniz.

1. Güçlü Şifre Kullanın

Güçlü bir şifre oluşturmak, kullandığınız bütün hesaplar için son derece büyük bir önem taşımaktadır. Bu durum, özellikle kişisel bilgilerinizin yer aldığı bir platform olduğunda daha da önemlidir. Oluşturacağınız şifre, harfler ve simgelerden oluşmalıdır.

Şifrenizi oluştururken kesinlikle tanıdık bir isim veya tarih kullanmayın. Ek olarak, eski bir hesabınızda kullandığınız bir şifreyi asla tekrar kullanmayın ve her hesabınızda farklı şifre oluşturun. Oluşturduğunuz şifreleri hatırlamakta sorun yaşıyorsanız, şifre yöneticisi programı kullanabilirsiniz.

2. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama Özelliğini Etkinleştirin

 • TikTok uygulamasını açın.
 • Hesabınıza giriş yapın.
 • Profil sayfasını görüntüleyin.
 • Sağ üst köşedeki üç çizgi simgesine basın.
 • Ayarlar ve Gizlilik bölümünü görüntüleyin.
 • Güvenlik kategorisine girin.
 • "2 Kademeli Doğrulama" özelliğini etkinleştirin.
 • Doğrulama kodu için SMS veya e-postayı seçin.
 • İşlemi onaylayın.

İki faktörlü kimlik doğrulama, hesap güvenliğini üst seviyeye taşımanızı sağlayan oldukça önemli bir özelliktir. Sosyal medya platformunda yer alan hesabınızı daha güvenli hale getirebilmek için söz konusu özelliği aktif hale getirin.

Hesabınızı daha güvenli hale getirecek olan özelliği etkinleştirebilmek için ilk olarak cihazınızda yüklü olan TikTok uygulamasını açın. Eğer hesabınız açık değilse üyelik bilgilerinizi yazarak oturum açın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra profil sayfasını görüntüleyin.

Profil sayfasının sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi simgesinin üzerine dokunun. Bu işlemin ardından Ayarlar ve Gizlilik bölümünü görüntülemeniz gerekiyor. Daha sonra Güvenlik kategorisine girin. Bu kategoride konumlanan "2 Kademeli Doğrulama" özelliğini açın. Doğrulama kodu için SMS ya da e-posta seçeneğini seçin ve işlemi onaylayın.

3. "Özel Hesap" Seçeneğini Aktif Edin

 • TikTok uygulamasını açın.
 • Daha sonra Profil sayfanızı açın.
 • Sağ üst kısımda yer alan üç çizgi simgesine dokunun.
 • "Gizlilik ve Güvenlik" kategorisine dokunun.
 • "Özel hesap" seçeneğini etkinleştirin.

Popüler sosyal medya platformu TikTok’ta hesabınızın güvenliği açısından “Özel hesap” seçeneğini aktif etmeniz oldukça önemlidir. "Özel hesap" seçeneğini aktif ettiğiniz takdirde sadece sizin izin verdiğiniz kullanıcılar, videolarınızı ve beğenilerinizi görür.

Mevcut takipçileriniz bu durumdan etkilenmez. "Özel hesap" seçeneğini etkinleştirmek, TikTok'un bilgilerinizi görmesini engellemez ancak herhangi bir kullanıcının videolarınızı görmesini engeller. Peki, TikTok’ta “Özel hesap” seçeneği nasıl aktif edilir?

4. Instagram ve YouTube Hesaplarınızın Bağlantılarını Kaldırın

 • TikTok uygulamasına girin.
 • Profil sayfanızı görüntüleyin.
 • Profil sayfasının sağ üst kısmındaki üç çizgi simgesine basın.
 • Ayarlar sayfasının alt kısmında bağlı olan hesaplarınızı göreceksiniz.
 • Bağlı olan hesapların üzerine dokunarak kaldırabilirsiniz.

TikTok’ta hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınızla ilişkilendirme seçeneği vardır. Buna Instagram ve YouTube gibi platformlar da dahildir. Hesabınızı diğer sosyal medya hesaplarınız ile ilişkilendirdiğinizde TikTok videolarınızı diğer platformlarda da kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz ancak hesaplarınızı bu şekilde bağlamak şirketlerin sizinle ilgili veri toplamasını çok daha kolay hale getirir.

Çevrim içi etkinliklerinizin daha eksiksiz bir resmini oluşturabilir ve hakkınızda daha fazla bilgi edinebilirler. Bu sebepten dolayı Instagram ve YouTube hesaplarınızın bağlantısını kaldırabilirsiniz. Instagram ve YouTube hesaplarınızın bağlantısını kaldırmak için ilk olarak TikTok uygulamasına girmeniz gerekiyor.

Eğer hesabınız açık değilse üyelik bilgilerinizi yazarak hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra profil sayfanızı görüntüleyin. Profil sayfanızın sağ üst köşesinde yer alan üç çizgi simgesinin üzerine basın.

Ayarlar sayfasının alt kısmında bağlı olan hesaplarınızı görüntüleyebilirsiniz. Bağlı olan hesaplarınızın üzerine dokunarak kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

5. TikTok'u Düzenli Olarak Güncelleyin

Akıllı telefonunuzda yer alan TikTok uygulamasını düzenli olarak güncellemelisiniz ve sistem güncellemesini ihmal etmemelisiniz. Akıllı telefonunuzu ve uygulamaları güncel tutmak, kişisel verilerinizin ve hesaplarınızın güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Bu yazıda dünya genelinde oldukça büyük bir popülerliğe sahip olan sosyal medya uygulamasında bulunan hesabınızı daha güvenli hale getirebilmenize olanak tanıyan yöntemleri sıraladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.