Twitter Hesabınızı Düzenli ve Canlı Tutmanın 6 Kolay Yolu

Twitter hesabınızı düzenli ve canlı tutmanın 6 kolay yolunu anlattık. Blogumuzu okumak için tıklayın.

Twitter Hesabınızı Düzenli ve Canlı Tutmanın 6 Kolay Yolu

Hayatın akışı sırasında her şeye ayak uydurabilmenin yolu düzenli olmaktan geçer. Okulda veya iş hayatında başarılı olabilmenin sırrı gerçekten düzenli olmaktır. Burada kastım çok çalışmak değil, yanlış anlaşılmasın. Çevrenize bakarsanız başarılı olan insanların her zaman sterilize ve hazır durumda olduğunu görürsünüz. Sosyal medya hesaplarında da bu durum aynen geçerli diyebiliriz. Dikkat çekmek istiyorsanız belli konularda yazmalı, uzman olduğunuz alanlarda kendinizi gösterebilmelisiniz. Bu blogda da size temiz bir Twitter hesabına sahip olmanın 6 yolunu anlatacağım. 

1- Aktif Olmayan Hesapları Takip Etmeyi Bırakın

Yüzlerce hesabı takip ediyor olabilirsiniz. Bunlardan hangisinin aktif olup olmadığını bilmek fazlasıyla vaktinizi alacaktır. Bu noktada imdadımıza UnTweeps yetişiyor. Bu siteye girip Twitter hesabınıza bağlandıktan sonra aktif olmayan hesapları görebilir ve takibi bırakabilirsiniz.

2- İlgi Alanınız Dışındaki Hesapları Takip Etmeyi Bırakın

Hadi dürüst olalım. Hiç alakamız olmayan insanlar, fenomenler veya tek kampanya için takip ettiğimiz hesaplar büyük yer kaplıyor. Büyük kısmını da 'aaa beni takip etmiş, ben de onu takip edeyim.' mentalitesiyle gerçekleştiriyoruz. Ne gereği var? Aktif olmayan hesaplardan sonra buna manuel olarak el atmanız gerekiyor. Sizinle alakası olmayan her şeyi gözünüzün önünden kaldırmanız, ilgi duyduğunuz hesapları takip etmenizi kolaylaştırır.

3- Twitter Listelerinizi Organize Edin

Çoğumuzun atladığı bir durum. Twitter'da liste oluşturmak takip ettiğiniz hesapları daha iyi takip etmenizi sağlar. Yukarıdaki maddeyi site üzerinde pratiğe dökmek diyebiliriz. Kendimden bir örnekle pekiştireyim. Teknoloji ile ilgili yazan hesapları daha kolay takip etmek için bir liste oluşturuyorum ve her tıkladığımda teknoloji dünyasında neler oluyor kolaylıkla görebiliyorum. Aynısını 'celebrity' dediğimiz ünlülerde de yapıyorum. Bu sayede anasayfam yüzlerce tweet ile dolu olsa bile, bu listeler görmek isteyeceğim şeyleri ön plana çıkarıyor. Peki nasıl yapıyoruz?

Sağ üst köşede bulunan küçük profil fotoğrafınıza tıklayarak açılan menüden 'Listeler' kısmına tıklıyoruz. Daha sonra 'Yeni Liste Oluştur' diyerek kullanıcıları ekliyoruz:

4- Profil Sayfanıza Çeki Düzen Verin

Profil resminizi (400x400), kapak fotoğrafınızı (1500x500), sizi anlatan kısa yazınızı ve tema renginizi gözden geçirin. İnsanlar profilinize girdiğinde küçük bir yazıdan veya fotoğraftan bile sizi takip etmek için bir sebep bulabilirler.

5- Sabitlenmiş Tweet

Düzenli ve canlı bir Twitter hesabının olmazsa olmazlarından biri sabitlenmiş bir tweettir. Bu tweet sizi siz yapan önemli bir gönderi olmalıdır. Fazla retweet veya favori almış olabilir, sizi anlatıyor da olabilir. Nasıl yapılır?

Tweetinizin üstünde çıkan üç noktaya tıklıyoruz ve aşağıdaki işlemi yapıyoruz:

6- Gereksiz Tweetleri Silin

Ani bir refleksle girdiğiniz ve konuyla hiç alakası olmayan içerikleri hesabınızdan kaldırmanız sizin için iyi olabilir. Bu sayede atladığınız konular arasındaki geçiş kolaylığını da sağlamış olursunuz.

Twitter Hesabınızdaki Takipçiler Sahte mi? Gerçek mi? Öğrenin!

Twitter'daki Videoları Web Siteme Nasıl Eklerim?