uTorrent Hızlandırma Ayarları Nelerdir?

uTorrent hızlandırma ayarları sayesinde indirdiğiniz dosyaların çok daha çabuk bir şekilde bilgisayarınıza gelmesini sağlayabilirsiniz.

uTorrent Hızlandırma Ayarları Nelerdir?

uTorrent en sık kullanılan torrent indirme programlarından bir tanesi ancak programda doğru şekilde ayarlar gerçekleştirilmediğinde maalesef maksimum indirme hızı yakalanamıyor ve bu nedenle indirilen içerikler daha uzun sürelerde tamamlanıyorlar. En işe yarar uTorrent hızlandırma ayarlarını sizin için bir araya getirdik ve böylece internet bağlantınızın potansiyelini tam olarak kullanma olanağına sahip olacaksınız.

Ayarları yapmak için tabii ki ilk olarak uTorrent yoksa bilgisayarımıza indiriyor, kuruyor ve programı açıyoruz.

Programın ana sayfasında yer alan "Seçenekler" menüsüne tıkladığımızda karşımıza "Tercihler" adlı bir buton gelecektir. Bu butona basarak devam ediyoruz.

Tercihler menüsünün içerisinde hemen sol kısımda yer alan seçeneklerden "BitTorrent"e tıklıyoruz ve "Protokol Şifrelemesi" bölümünde "Etkin" seçeneğini aktif hale getiriyoruz. Ayrıca onun yanında yer alan kutucuk seçili değilse onu da seçiyoruz.

Az önceki menünün hemen üstünde yer alan "Bant Genişliği" menüsüne geçiş yapıyoruz ve bu kısımda yer alan ayarları şu şekilde değiştiriyoruz:

Maksimum Bağlantı Sayısı: 2500
Torrent başına maksimum eş sayısı: 500
Torrent başına gönderme yuva sayısı: 10

Ardından "Gönderme hızı < %90 ise ek gönderme yuvası kullan" seçeneğinin karşısındaki tıkı da kaldırıyoruz.

Artık gelişmiş ayarları yapma zamanımız geldi. Hemen sol kısımdan "Gelişmiş" bölümüne geliyoruz ve ilk olarak "bt.allow_same_ip" değerinin karşılığını "Doğru" haline getiriyoruz.

İkinci olarak yine gelişmiş bölümünde "rss.update_interval" değerinin karşılığını "20" olarak yazdıktan sonra "Ayarla" butonuna basarak işlemi tamamlıyoruz.

Tüm uTorrent ayarlarımız böylece tamamlanmış hale geliyor. "Tamam" butonuna basarak tercihler ekranını kapatabilir ve denemelik bir kaç dosya indirebiliriz. Eğer ayarların hepsini tam olarak yaptıysanız ve internet bağlantı hızınız da müsaade ederse oldukça fazla bir artış yakalamanız mümkün.

Eğer konuya dair eklemek istedikleriniz ya da yorumlarınız olursa bize ulaşmayı da unutmayın!

YORUMLAR