Ücretsiz Video Düzenleme Programları

Ücretsiz video düzenleme programları sayesinde ücret ödemeden videolarınızı düzenleyebilirsiniz. İşte PC'de kullanabileceğiniz bedava uygulamaların listesi!

Hemen hemen bütün büyük yazılımların, harika ücretsiz alternatifleri de bulunuyor. Peki, en iyi ücretsiz video düzenleme programları neler? Bu yazıda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz başarılı video düzenleme uygulamalarını bir arada topladık. 

Bu alternatif programların orjinalinin yerini tam anlamıyla doldurup doldurmayacağı tartışılabilir ama gelin görün ki her iki programda aynı kategoride yer almakta ve aynı sanatsal çalışmalar kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulmuştur. Programların işlevselliğinin aynı olduğunu düşündüğümüzde, iş kullanıcının yaratıcılığı ve yeteneğine kalıyor.

Bahsettiğimiz bu durumlar video düzenleme uygulamaları için de geçerlidir. Birçoğumuz Adobe Premier Elements, Pinnacle Studio, Avid Media Composer ve Sonny Vegas programlarını duymuşuzdur.

Bu programlar her ne kadar en bilindik ve en işlevsel video düzenleme yazılımları olsalar da eğer kendi çapınızda video düzenleme işlemleriyle uğraşıyorsanız, bu programlar için binlerce dolar vermeye değer mi diye düşünmeden edemezsiniz sanırım. Hem de alternatif olarak kullanabileceğiniz ve aynı işlemleri gerçekleştirebilecek ücretsiz programlar varken.

En İyi Ücretsiz Video Düzenleme Programları Listesi

  • Lightworks
  • Movie Maker
  • VirtualDub
  • DaVinci Resolve
  • Avidemux
  • VSDC Free Video Editor
  • VideoPad Video Editor
  • Wondershare Video Editor

Yukarıda herhangi bir ücret ödemeden kullanabileceğiniz programlar yer alıyor. Listede bulunan hizmetlerin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Lightworks

Öncelikle Lightworks gerçekten de tüm video düzenleme işlemlerinizi ücretsiz olarak yapabileceğiniz en kolay kullanımlı ve en iyi programların başında gelmektedir. Öyleki bir çok Hollywood yapımı Lightworks ile yapılmıştır.

Tam teşekküllü bir video prodüksiyon programı olarak kullanabileceğiniz Lightworks'ün ücretsiz sürümünde her ne kadar kısıtlamalar olsa da kişisel işlerinizi rahatlıkla yapmanıza olanak tanıyacaktır.

Binlerce dolar vereceğiniz programların gerçekleştirdiği tüm video düzenleme işlemleri, üçüncü parti eklenti desteği sayesinde Lightworks ile de gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken programın kullanımı oldukça basittir.

Programın profesyonel tam sürümünün fiyatı yıllık 60 dolar ve eğer programın ücretsiz sürümünden memnun kalırsanız diğer programlara vermeniz gereken ücretin küçük bir bölümüyle Lightworks'e sahip olabilirsiniz.

Movie Maker

Lightworks gerçekten harika bir video düzenleme programı olmasına rağmen, siz daha kolay kullanımlı ve çok fazla gelişmemiş bir program arıyor olabilirsiniz. Video düzenleme işlemi ile ilgili hedefleriniz çok yükse değilse, sizin için basit bir çözüm daha iyi olabilir.

Windows'un önceki sürümlerini kullananlar muhtemelen Windows Movie Maker'a zaten aşinadırlar ama Windows 7 ile birlikte artık varsayılan olarak gelmeyen programı eğer isterseniz Windows Essentials'ın bir parçası olarak yine de bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Tek klikle filtreler, animasyonlar, geçiş efektleri ve metin bildirimleri gibi özelliklerin kullanımı Movie Maker ile gerçekten çok basittir. Çeşitli videolara basit montajlar yaparak, kendi kişisel notlarınızı eklemek için kullanabileceğiniz herşey Movie Maker da zaten mevcut.

Movie Maker, Microsoft Office ve Paint programlarında olduğu gibi sade bir arayüze sahip ve ekranın üst kısmında yer alan sekmeleri kullanarak istediğiniz düzenleme işlemlerini kolaylıkla yapmanıza olanak tanıyor.

VirtualDub

Video düzenleme işleriyle uğraşan bir çok kullanıcı muhtemelen VirtualDub adlı programı duymuş ve kullanmıştır. Lightworks veya Movie Maker gibi video montaj ve düzenlemesi için ideal bir seçim olmasa da VirtualDub video işleme konusunda gerçekten çok başarılıdır.

VirtualDub kullanarak videolarınıza altyazılar ekleyebilir, videolarınızı birleştirebilir ve videolarınızı kalite kaybı olmadan sıkıştırarak daha düşük boyutlarda saklayabilir ve taşıyabilirsiniz.

DaVinci Resolve

Çok başarılı bir arayüze sahip olan DaVinci Resolve, profesyonel görünme sahip videolar hazırlayabilmenize imkân tanıyor. Program üzerinden kurgu, efekt ve ses sayfaları arasında geçiş yapabilirsiniz. Çok sayıda dosya formatını destekleyen hizmet, gelişmiş özellikler sayesinde üst düzey deneyim sunuyor.

Avidemux

Videolar üzerinde düzenleme yapabilmenize olanak tanıyan Avidemux, kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Program bu sayede kullanıcılara çok kolay bir kullanım sunuyor. MP4, MPEG, WAV dahil olmak üzere çeşitli dosya formatlarını destekleyen programı indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

VSDC Free Video Editor

Eski donanıma bileşenlerine sahip bilgisayarlarda bile çalışabilen VSDC Free Video Editor, videolar üzerinde temel düzenleme işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Kolay kullanıma sahip programda Chroma Key dahil olmak üzere çeşitli kullanışlı özellikler mevcut. Katman desteğinin yer aldığı hizmette çeşitli efekt ve filtreler de yer alıyor.

VideoPad Video Editor

VideoPad Video Editor, video düzenleme işlemini oldukça basit hâle getiren bir programdır. Temel düzenleme işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz uygulamada 50'den fazla efekt ve geçiş efekti yer alıyor. Başarılı program 60'ı aşkın video formatını destekliyor. Bu, format konusunda uyumsuzluk sorunu yaşama ihtimalini önemli ölçüde azaltıyor.

Wondershare Video Editor

Sahip olduğu modern arayüz ile dikkat çeken Wondershare Video Editor, oldukça kolay bir kullanıma sahip. Program üzerinden kesme, birleştirme, müzik ekleme dahil olmak üzere birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Wondershare Video Editor üzerinden ayrıca videolara filtre ve efekt de uygulayabilmeniz mümkün.

Progrmada kısayol komut desteği de mevcut. Bu, video düzenleme programında bazı işlemlerin çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Dünya genelinde çok popüler bir hizmet olan Wondershare Video Editor'da hareket takibi özelliğine de sahip.

En İyi Video İndirme Programları
YAZILIM

En İyi Video İndirme Programları

En iyi video indirme programları nelerden oluşmaktadır? Hazırladığımız listede yer alan uygulamalar, sevdiğiniz videoları cihazınıza pratik bir şekilde kaydetmenize olanak tanır.

Sizlerde video düzenleme işlemleriniz için hangi ücretsiz programları kullandığınızı bizlerle yorum bölümümüz aracılığıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili görüş, düşünce ve sorularınızı da bizlere yorum bölümümüzden iletebilirsiniz.

YORUMLAR