Windows 10 Microsoft Edge Kaldırma

Windows 10 Microsoft Edge Kaldırma Nasıl Yapılır? Bu yazıda Windows 10'da yer alan Microsoft Edge'in nasıl kaldırılacağını sizlere aktaracağız.

Windows 10 Microsoft Edge Kaldırma

Windows 10 Microsoft Edge Kaldırma - Bilgisayarınızı sıfırdan açtıysanız yaptığınız ilk şey Microsoft Edge'i açıp Google Chrome'u kurmak olacaktır. Tabii tüm bu adımlardan sonra Microsoft Edge'e olan ihtiyacınız sona erecek ve onu kaldırmak için çeşitli yollar arayacaksınız. Peki Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır?

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Öğrenilir?
NASIL YAPILIR

Windows 10 Ürün Anahtarı Nasıl Öğrenilir?

Eğer Windows 10 lisansınızı başka bir bilgisayara aktarmak istiyorsanız ya da yalnızca sürüm yükselttiyseniz kullanmakta olduğunuz ürün anahtarına ihtiyaç duyabilirsiniz.

Baştan söylememiz gerekiyor ki Windows 7 kullanıcıları Explorer'ı birkaç basit adımla cihazlarından kaldırabiliyor ancak aynı durum Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları için geçerli değil. Peki söz konusu işletim sistemi Windows 10 olduğunda neler yapabilirsiniz?

Her ne kadar isim değişikliğine gidilmiş olsa da Microsoft Edge, tıpkı Internet Explorer diyebiliriz. Bu noktada Windows 10'a sahipseniz ve Microsoft Edge'den kurtulmanın herhangi bir yolunu arıyorsanız, ne yazık ki yapamayacaksınız. Ancak bu, bilgisayarınızda görünmesine engel olamayacağınız anlamına gelmiyor.

Bu noktada uygulayabileceğiniz ana çözüm, uygulamayı devre dışı bırakmak olacaktır. Sık sık akıllı telefonlarımızda da uyguladığımız bu yöntemle birlikte uygulamayı kaldırmış olmasanız da ana ekranınızdan ya da başka herhangi bir yerden görünmesini ve cihazınızda çalışmasını önleyebilirsiniz.

Microsoft Edge Dikey Sekmeler

Microsoft Edge Nasıl Kaldırılır?

  • Arama kutucuğuna tıklayın.
  • Windows Özellikleri yazın.
  • Windows Özelliklerini Aç veya Kapat isimli butona tıklayın.
  • Microsoft Edge'in yanındaki tiki kaldırın.
  • Çıkan uyarıya Evet diyerek devam edin.

 

Microsoft Edge Tarayıcıda Reklamlar Nasıl Engellenir?
NASIL YAPILIR

Microsoft Edge Tarayıcıda Reklamlar Nasıl Engellenir?

Microsoft’un sorunlarla gelen işletim sistemi Windows 10’un varsayılan web tarayıcısı

Tüm bu adımların ardından cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra Microsoft Edge, cihazınızda devre dışı bırakılmış olacak. Eğer tekrar aktif hale getirmek isterseniz aynı adımları takip ederek yanındaki tiki tekrar işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Peki siz bu rehberde yer alan bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Burada yer alan bilgiler işinize yaradı mı ve uygulama sırasında herhangi bir problemle karşılaştınız mı? Bu konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

YORUMLAR