Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Seçeneği Ortaya Çıktı! İşte Yapmanız Gerekenler

Windows 10 teknik önizleme sürümü kullanıcılarına gelen ücretsiz Windowd 10 yükseltme rezerve fırsatını nasıl yapacağınızı detaylı olarak açıkladık.

Windows 10 Ücretsiz Yükseltme Seçeneği Ortaya Çıktı! İşte Yapmanız Gerekenler

Yaz aylarıyla tanışacağımız Windows 10 için şimdiden kayıtlar başladı. Eğer Windows 7, Windows 8.1 ya da Windows 10 teknik önizleme kullanıcıysanız, görev çubuğunun sağ altında beliren Microsoft logosuna tıklayarak Windows 10'u ücretsiz olarak rezerve edebiliyorsunuz.

Çok uzun süredir teknoloji haberleri arasında en üst sırada yer bulan Windows 10, geliştirilme süreci devam etmesine rağmen artık son aşamalara yaklaşıldığı için ücretsiz yükseltme rezerve seçeneği sunulmaya başlandı. Windows 10 resmi olarak çıkış yaptığı anda kullanmaya başlamak istiyorsanız, şimdiden ücretsiz rezervenizi yapmanız ve çıkışını beklemeniz gerekiyor.

Fakat yinelemekte fayda var. Şu an ücretsiz Windows 10 rezerve teklifi sadece Windows 7, Windows 8.1 kullanıcılarına geliyor. Windows 7 işletim sistemi üzerinde masaüstünüzün sol altındaki küçük kısımda bir windows işareti görüyorsanız tıklayarak ücretsiz rezerve işlemine başlayabilirsiniz.

Windows 10 Ücretsiz Yülseltme Rezervesi Nasıl Yapılır?

Görev çubuğundaki simgeye tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki ekran geliyor. Bu ekran üzerinde mor ok ile gösterilen "Ücretsiz yükseltmenizi rezerve edin" tuşuna tıklamanız gerekiyor. Sınırlı bir süre için sunulan bu teklif ile Windows 10 deneme sürümü değil Windows 10 tam sürüm sahibi oluyorsunuz ve en güzeli Windows 10'u tamamen ücretsiz elde ediyorsunuz. Bu nedenle bu teklifi gördüyseniz, kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyorum.

İlk aşamadaki tuşabastıktan sonra ücretsiz Windows 10 rezerveniz yapılıyor fakat bir ikinci aşamada bir de onay e-postası alabiliyorsunuz. Bu aşamayı atlama seçeneğiniz de mevcut ama onay e-postasını almanızı öneriyorum.

E-posta onayını da aldıktan sonra artık Windows 10 tam sürüm ücretsiz sahibisiniz. Windows 10'u ücretsiz olarak indirebilmeniz için bilgisayarınızda 3 GB'lık bir yer olması gerekiyor. Ayrıca Windows 10'u rezerve işleminden sonra hemen indirmeniz mümkün değil. Resmi olarak çıktıktan sonra ilk ve ücretsiz yükleyebilecekler arasında olacağınız Windows 10'unuz şimdiden hayırlı olsun. Microsoft'un çıkarmış olduğu yeni işletim sistemini ÜCRETSİZ REZERVE ETME fırsatını sakın kaçırmayın.

Windows 10 Ücretsiz Rezerve İşareti Görünmüyor, Ne Yapmalıyım?

Eğer Windows 10'u ücretsiz olarak elde etmenizi sağlayacak işaret ekranın sağ altında belirmediyse ve Windows 7 ya da Windows 8.1 kullanıcıysanız, 2 farklı seçenek var. Ya kullandığınız Windows işletim sistemi lisanslı değil ya da Windows'un son güncellemelerini yüklememişsinizdir. Eğer lisanslı Windows kullanıyorsanız önemli güncellemeleri yaparak Windows 10 rezerve işaretinin çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Windows 10 Teknik Önizleme İndir

Bilgisayarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

YORUMLAR