1 Milyon Oyuncu Aynı Anda Dota 2 Oynadı

Valve'ın geliştirdiği Dota 2, aynı anda 1 Milyon oyuncu tarafından oynanarak kendi rekorunu kırdı.

1 Milyon Oyuncu Aynı Anda Dota 2 Oynadı

Steam ve Half-Life'tan aşina olduğumuz Valve'ın oyunu MOBA tarzındaki oyunu Dota 2 gün geçtikçe popülerliğini arttırıyor. Geçtiğimiz haftasonunda aynı anda 1 Milyon oyuncu tarafından oynanan oyun, kendi rekorunu kırdı.

Dünya çapında 10 Milyon oyuncusu olan Dota 2, her ne kadar anlık 1 Milyon oyuncu rakamına erişse de, en tepeye ulaşamıyor. League of Legends anlık olarak 5-7.5 Milyon kullanıcıyla listenin başında bulunmakta. World of Warcraft gibi kemikleşmiş oyuncu kitlesine sahip bir oyunun bile 10 Milyon takipçisi varken, ücretsiz bir oyun olan Dota 2 adına 1 Milyon rakamı gayet başarılı görülüyor.

Geçtiğimiz yıldan bu yana 3 Milyon civarında yeni oyuncu kazanan Dota 2 ve Valve, oyuncu sayısını arttırmak için çeşitli çalışmalar da yapmakta. Çin ve uzak doğu ülkelerinde oldukça popüler olan bu oyun türünün özel takımları ve uluslararası turnuvaları da mevcut. Online oyuncu kitlesi her geçen gün katlanarak artarken, bakalım Dota 2, League of Legends ve diğer türdeş oyunlarına üstünlük sağlayabilecek mi?

YORUMLAR