2 Milyon Facebook, Google, Twitter ve Yahoo Hesabı Çalındı

Sosyal ağlar ve e-posta hesaplarından tam 2 milyon şifre ele geçirildi. Güvenliğiniz için şifrelerinizi değiştirmeyi unutmamalısınız.

2 Milyon Facebook, Google, Twitter ve Yahoo Hesabı Çalındı

Dün CNN tarafından aktarıldığına ve Trustwave adlı şirket tarafından bilgisi verildiği üzere, en büyük kullanıcı adı ve şifre hırsızlıklarından bir tanesi dijital saldırganlar tarafından dün gerçekleştirildi ve toplamda 2 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınması ile sonuçlandı. Özellikle en büyük e-posta servisleri ve sosyal ağlara karşı düzenlenmiş olması ise kişisel gizliliğimizin ne kadar güvende olduğuna dair soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Yapılan bilgilendirmeye göre 2 milyon kullanıcının Facebook, Google, Twitter ve Yahoo kullanıcı adı ile şifresi çalındı ve bu bilinmeyen miktardaki bilgisayara yerleştirilen keyloggerlar sayesinde gerçekleştirildi.

Facebook tam 318.000 kullanıcının ele geçirilmesi ile listede başı çekerken ondan sonra 70.000 kişi ile Google hesapları, 60.000 kişi ile Yahoo hesapları ve 22.000 Twitter hesabı yer alıyor. Tüm şirketler bu hırsızlık konusunda bilgilendirilmiş durumdalar ancak resmi bir açıklamanın gelmemesi nedeniyle henüz sorunun nasıl çözüleceği merak ediliyor.

Her türlü duruma karşılık takipçilerimizin sosyal ağlardaki şifrelerinde değişikliğe gitmelerini ve bilgisayarlarını antivirüs yazılımları ile taratmalarını öneriyoruz. Eğer sisteminizde bir güvenlik yazılımı mevcut değilse aşağıdaki bağlantıları kullanarak ücretsiz olanları kullanabilirsiniz.

Dead Trigger 2 Güncellendi

YORUMLAR