5 İnçlik Asus Zenfone 2'nin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

5 İnçlik Asus Zenfone 2 ile ilgili detaylar su yüzüne çıktı

5 İnçlik Asus Zenfone 2'nin Teknik Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Asus'un kısa bir süre önce çıkışını onayladığı Asus Zenfone 2'nin 5 inçlik modeli için detaylı bilgiler paylaşıldı. Hatırlanacağı üzere Asus bir önceki nesil Zenfone akıllı telefonlar ile büyük bir başarı yakalamıştı. Kapış kapış giden ve bir süre temin edilmekte güçlük yaşanan Zenfone telefonların ardından Asus kısa bir süre önce yeni nesil Zenfone olacak olan Zenfone 2'yi duyurmuştu. Bu yeni nesil telefonlar ilk olarak 5.5 inçlik ekran boyutuna sahip olan modeliyle tanıtılmıştı. Bu modelde 4 GB RAM ve 2.3 GHZ'lik 64 bit Intel Atom Z3580 işlemci göze çarpıyordu.

Asus Zenfone 2 5 inçlik modelinin ise biraz daha düşük özelliklerle piyasya sürülmesi bekleniyor. 5 inçlik Asus Zenfone 2 özelliklerine bakıldığında düşen ekran boyutunun yanısıra ekran çözünürlüğü de 1280x720'ye yani HD kaliteye iniyor. Gorilla Glass 3'ün kullanıldığı 5 inçlik Zenfone 2, 1.6 GHZ hızındaki bir önceki nesil Intel Clover Trail Z2560 işlemciyle birlikte gelecek. 5 inçlik Zenfone 2'nin 2 GB RAM'e, 8 MP arka, 2 MP ön kameraya, 2500 mAh bataryaya, Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip olacağı paylaşılan bilgiler arasında.

5 inçlik Asus Zenfone 2 fiyatının ise yurtdışında 199 dolar ya da 175 Euro civarında olacağı söyleniyor. Bu fiyat ülkemizde vergiler de dahil edildiğinde daha yüksek olacaktır.

Android 5.1 Lollipop Mart'ta Çıkabilir

YORUMLAR