Android için BBM 2013 Eylül Sonunda Yayınlanacak

BlackBerry Hindistan müdürünün yaptığı açıklamalar Android için BBM'in Eylül 2013 sonunda yayınlanacağına işaret ediyor.

Android için BBM 2013 Eylül Sonunda Yayınlanacak

BlackBerry her ne kadar eski şaşalı günlerinden çok uzak olsa da yeni cihazları ile yeniden akıllı telefonlar dünyasında kendine yer edinmeye ve pozisyonunu korumaya çalışıyor. Şirketin BBM mesajlaşma uygulaması bir zamanlar varolan en popüler mobil mesajlaşma uygulamaları arasındaydı ancak firmanın piyasadan yavaşça silinmesi ve BlackBerry cihazların azalması ile birlikte popülerliğini giderek kaybetti.

Ancak bir yandan yeni cihazlarını yaymaya çalışan BlackBerry bir yandan da BBM uygulamasının kapsamını genişletmeye çalışıyor. Bunun için iOS ve Android cihazlar için yayınlanacak olan BBM uygulamasının gelmesi bekleniyor ancak kullanıcılar uygulamayı görebilmek için giderek sabırsızlanıyorlar. Geçtiğimiz günlerde Android için sahte bir BBM uygulaması yayınlanmıştı ve Google Play’den kaldırılmadan önce tam 100.000 yüklemeye ulaşmıştı.

BlackBerry Hindistan müdürü Sunil Lalvani’nin IBN Live ile gerçekleştirdiği ropörtajda BBM’in yaz sonunda yayınlanacağı bilgisi alındı ancak ABD’de yaz bitiminin Eylül’e denk geldiğini belirten Lalvani’nin bu yorumu Eylül sonunda BBM’i beklememiz gerektiğine işaret ediyor. 100.000 indirme potansiyeli her ne kadar pek çok rakip mesajlaşma uygulamasının çok gerisinde olsa da gerçek BBM yayınlandığında bu rakamın nerede olacağını hepimiz merak ediyoruz.

Samsung Exynos 5 Octa işlemci yenileniyor

YORUMLAR