Android Uygulamaları Windows Phone'da Çalışacak Mı?

Android Uygulamaları Windows Phone'da Çalışacak Mı?

Microsoft'un mobil platformlardaki geleceği tartışma konusu olduğunda açılan konulardan bir tanesi de Android uygulamalarının çalışması için hazırlanabilecek olan altyapı yer alıyor. Windows 10 telefon sürümü şu an piyasanın içinde yer almıyor olsa da Microsoft bu fikri canlı tutmak isteyen stratejilerin arkasında yer alıyor.

Neowin isimli bir Windows haber sitesine göre Microsoft, Android uygulamaların Windows Phone üzerinde çalışabilmesi için aktif bir rol oynuyor. Geliştirme ekibiyle çabalarını sürdüren şirket henüz onaylanma aşamasına erişmeyen projeleri için yeşil ışık yakmayı geçiktiriyor. Microsoft belki de bu projeyi B planı olarak yürürlüğe sokmak istiyor. Olur da evrensel Windows uygulama modeli geliştiricilerin ilgisini çekmeyi başaramazsa Android uygulamalarının devri başlayabilir.

Geçtiğimiz senenin Şubat ayından beri süregelen dedikodular bugün tazeliğini korumaya devam ediyor. Asıl merak konusu olabilecek durum, Windows Phone işletim sistemi üzerinden Android uygulamalarını çalıştırarak meydana çıkabilecek hukuki ihlaller olabilir. Microsoft, Android üreten şirketlere karşı güçlü bir patent sistemi kurdu ve özelliğklerinin farklı platformlarda kullanılmasını engellemek için büyük çabalar sarfetti. Google'ın bu durumda cevapsız kalmayacağı ve karşı savaş açacağı neredeyse şüphe getirmeyen bir gerçek.

Windows Phone Instagram İstemcisi 6tag Güncellendi

Lenovo İlk Windows Phone Cihazını Birkaç Ay İçinde Çıkartıyor


YORUMLAR