Apple iOS 9'un Özellikleri Sızdırıldı, Değişiklikler Büyük

2015 yılında yenilecek Apple iOS, sürüm 9 ile beraber bu sefer daha farklı daha yenilikçi özellikler vaat ediyor.

Apple iOS 9'un Özellikleri Sızdırıldı, Değişiklikler Büyük

9to5Mac dergisinde dün yayınlanan bir habere göre Apple iOS 9'un özellikleri yavaş yavaş belli oluyor. Her yıl düzenli olarak güncellenen Apple iOS bu sefer daha farklı daha yenilikçi özellikler vaat edecekmiş gibi görünüyor.

Yeni nesil iOS işletim sistemi 2015 yılının sonlarına doğru kullanıcılarla buluşacak. Ancak meraklı gözler sistemin neye benzeyeceği hakkında görüntülere ve bazı özeliklere ulaşmayı başardılar. iOS 9 var olan sistemin güncellenmesinden ziyade, tam anlamıyla bambaşka bir kullanıcı tecrübesi yaratabilmek adına gelecek.

Apple’ın son güncellemesi iOS 8.1.3'ten sonra bir daha yama çıkarmayacağını açıklayan yetkililer, yeniliklerden birinin kaynak tüketimini ekonomik kullanmak olarak açıkladı. iOS 9, kurulumu 5 GB alandan biraz fazla yer tutan iOS 8 kadar geniş bir alana yayılmayacak. Bu aşırı kaynak tüketimi güncellemelerle beraber 16 GB iPhone kullanıcılarının canını sıkmıştı.

Gelen haberler yeni işletim sisteminin kesintisiz ve hızlı bir kullanıcı tecrübesi vereceğinin altını çiziyor. Aslında her üç senede bir işletim sisteminde sıçrama yapan Apple için yeni bir atılım yapma zamanının geldiği de teknoloji kulislerinde konuşuluyor. 

Apple iOS 8.0.2 Güncellemesini Geciktirmeden Yayınladı

Geçmişten Günümüze AppleReklamları

Apple iPhone 6 Fotoğrafları

YORUMLAR