ASUS, Chromebox Masaüstü Bilgisayarını Duyurdu

ASUS, Chrome OS'lu ilk masaüstü bilgisayarı Chromebox'ı duyurdu.

ASUS, Chromebox Masaüstü Bilgisayarını Duyurdu

ASUS, Google Chrome işletim sistemini çalıştıran ilk masaüstü bilgisayarını duyurdu. Asus Chromebox adını taşıyan mini bilgisayar gücünü Intel Haswell tabanlı Celeron işlemciden alıyor.

Asus’un mobil olmayan ev, okul ve iş kullanıcılarını hedefleyen bilgisayarı Chromebox, Google Chrome OS’u masaüstünüze taşıyor. Diğer Chromebook’lara göre oldukça basit tasarımlı ürün, kullanıcısına tam bir PC deneyimi yaşatıyor.

Chrome işletim sisteminin hız, güvenlik ve kolaylığını sunan bugüne kadarki en kompakt ve güçlü Chrome cihazı olarak gösterilen Asus Chromebox, dördüncü nesil Intel Celeron 2955U veya Core i3 işlemci ve 2GB veya 4GB DDR3 bellek seçenekleriyle satışa sunuluyor. Dahili Intel HD ekran kartının yer aldığı sistemde 16GB SSD yerel depolama alanı ve 100GB Google Drive bulut depolama alanı kullanıcıya sunuluyor. 802.11 a / b / g / n WiFi, Gigabit ve Ethernet bağlantılarına yer verilen üründe hafıza kartı okuyucusu, 4 adet USB 3.0 portu, HDMI, DisplayPort, ses ve Kensington kilit portu bulunuyor.

Core i3 işlemci ile güçlendirilmiş Chromebox, DisplayPort aracılığıyla 4K monitör çalıştırabilecek ve iki model de HDMI ve DisplayPort aracılığıyla çift HD monitör desteği sunacak. Diğer Chrome OS’lu cihazlar gibi Asus Chromebox da İnternet aracılığıyla otomatik olarak güncellenecek, Chrome Web Store’daki binlerce uygulamayı çalıştırabilecek ve birden fazla kullanıcı desteği sunacak.

Celeron işlemcili Asus Chromebox Mart ayından itibaren 179 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Core i3 ile güçlendirilmiş Chromebox da Mart’a doğru sunulacak.

Lenovo, Google'ın Motorola Birimini Satın Aldı

YORUMLAR