Bu Otobüsten Kimse İnmek İstemiyor

San Fransisco’da Leap Bus Service isimli toplu taşıma araçları şehir taşımacılığında yeni bir çağ başlattılar.

Bu Otobüsten Kimse İnmek İstemiyor

San Fransisco’da Leap Bus Service toplu taşıma araçları şehir taşımacılığında yeni bir çağ başlattı. Otobüslerinde internet servisi veren, ayakta yolcu almayan sistem son derece rağbet görüyor.Leap Bus Service toplu taşıma servisi özel bir hizmet. San Fransico’daki diğer özel topluma taşıma şirketleri gibi geleneksel yöntemlerle yolcu taşımıyor. Leap Bus Service cep telefonlar üzerinden takip ediliyor ve özel duraklarda duruyor. Bir kahve dükkanında oturuyormuşsunuz gibi rahatça seyahat edebiliyorsunuz. 

Leap Bus servisinden yararlanmak isteyenler bu duraklarda bekleyerek cep telefonlarından servisi kullanacaklarını otobüslere bildiriyorlar. Otobüse bindiklerinde ise kendilerine gelen onay kodunu sensöre göstererek hizmetten faydalanıyorlar. Bunun sebebi otobüslerin ayakta yolcu almaması. Böylelikle her otobüse kaç kişi bineceği önceden belli olabiliyor. Ayrıca telefonlardan otobüsler gerçek zamanlı olarak da takip edilebiliyorlar, böylece kaçırmak derdi de ortadan kalkıyor. 

San Fransisco’da yeni başlayan bu servis henüz şehrin her yerine işlemiyor. Belli bölgelerde sefer yapıyor ve sınırlı sayıda araç çalıştırıyor. Ancak servisin rahatlığı ve gördüğü ilgiden dolayı çok kısa zamanda bu hizmetin daha da yayılması ve sefer sayılarının artırılması düşünülüyor.  

Leap Bus Service içinde interneti, şarj noktaları ve çok rahat koltukları olan bir servis. İnsanın bunun bir halk otobüsü olduğuna inanası gelmiyor. Özellikle İstanbul ile karşılaştırılınca. 

Oculus Rift 2015 Yılına Yetişmiyor

Terminatör T-1000'in Akıllı Likit Metal Teknolojisine Ulaşıldı

Yoksul Ailelere Bedava İnternet Geliyor

YORUMLAR