CS: GO'ya ve Tüm FPS Oyunlarına Hükmedecek Özel Gamepad Geliştirildi!

CS: GO'ya ve Tüm FPS Oyunlarına Hükmedecek Özel Gamepad Geliştirildi!

Günümüzde eğer bilgisayar kullanıyorsanız ve online FPS oyunlarını yoğun bir şekilde oynuyorsanız klavye ve fare ikilisini kullanmaktan başka çareniz yok. Bu durum da sizi masa başına mahkum kılıyor. Eğer koltuğunuzda ya da yatağınızda arkanıza yaslanarak oyun oynamak isterseniz gamepad kullanabilmeniz mümkün. Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 veya Steam kontrol cihazlarını bilgisayarımızda kullanabiliyoruz. Fakat bu sefer de fare kullanırken yakaladığınız isabet ve hassaslıktan feragat etmeniz gerekiyor. Gamepad kullanarak bu tür online FPS oyunlarında klavye ve fare kullanan rakipler karşısında başarılı olmak ise neredeyse imkansız. İşte bu sorunu gören Rus mühendisler Ale Nesmeev ve Eugene Nesmeev, R-Handle adını verdikleri yeni gamepad prototipleri ile gamepad kullanırken yaşanan isabet kaybını ortadan kaldırmayı hedefliyorlar.

R-Handle temel olarak klasik analog çubupa sahip gamepad sistemi ile fareyi birleştirmekte:

R-Handle'ın sol tarafı klasik gamepad sisteminde olduğu gibi oyu8ndaki kahramanınızı yönlendirmeye yarayan bir analog çubuğa sahip. R-Handle üzerinde yer alan tuşların büyük bölümü de bu sol tarafa yerleştirilmiş. R-Handle'ı özel kılan şey ise bu kontrol cihazının sağ bölümü. Bu bölümde tamamen yeni bir hareket algılama sistemi kullanılıyor. Bu sistemin CS: GO oynarken nasıl çalıştığını aşağıdaki videoda görebilirsiniz:

R-Handle şu an prototip aşamasında olsa da bir hayli verimli çalıştığı ve güncel gamepad modellerine göre çok daha isabetli nişan almamızı sağladığı söylenebilir. Cihazın DOOM üzerinde yapılan testi ise bu videoda:

Xbox ve PlayStation Kontrol Cihazları Android Üzerinde Nasıl Kullanılır?

Gamepad İle Bilgisayarda Oyun Oynamak

YORUMLAR