Facebook 20 Haziran'da Neyi Tanıtacak?

Dünya'nın en geniş sosyal medya ağı Facebook, 20 Haziran günü yapılacak özel etkinlikle tanıtacağı yeni ürünü üzerindeki sis perdesini kaldıracak. Facebook tarafından gönderilen davetiyeler üzerindeki "20 Haziran günü Menlo Park California'da gün yüzüne

Facebook 20 Haziran'da Neyi Tanıtacak?

Dünya'nın en geniş sosyal medya ağı Facebook, 20 Haziran günü yapılacak özel etkinlikle tanıtacağı yeni ürünü üzerindeki sis perdesini kaldıracak. Facebook tarafından gönderilen davetiyeler üzerindeki "20 Haziran günü Menlo Park California'da gün yüzüne çıkacak olan proje için küçük bir takım büyük bir fikir üzerinde çalışmalarını sürdürüyor." yazısı teknoloji dünyasında tüm dikkatleri Facebook etkinliğine çevirmiş durumda.

Facebook'un yeni duyurduğu tıklanabilir hashtag özelliğinin hemen ardından böyle bir etkinliğin yapılacak olması büyük bir kesim tarafından acaba "Trending topics uygulaması da mı Facebook'a gelecek?" gibi esprilerin ortaya çıkmasına neden oldu.

TechCrunch tarafından ortaya çıkarılan bir bilgiye göre yeni bir RSS servisiyle ilgili kodlar Facebook'un Graph API kodları arasına eklenmiş durumda. Bu da doğal olarak etkinlikte tanıtılacak olan ürünün yeni bir RSS servisi olması olasılığı güçlendiriyor.

Sonuç olarak Google gibi güçlü bir şirketin elinde bulunan RSS servisini kapatmasıyla birlikte tüm Google Reader kullanıcılarının Feedly gibi farklı alternatiflere yöneldiği düşünüldüğünde, Facebook'un Google'ın RSS servisini kapatmasıyla birlikte alternatif servislere kaptırdığı kullanıcıları farklı bir çatı altında tekrar birleştirmek istemesi gayet mantıklı bir fikir olarak karşılanabilir.

Ayrıca Facebook gibi insanların sürekli birbirlerine ait olan yayın akışlarını takip ettikleri dünyanın en büyük sosyal ağını düşününce RSS servisi fikri kulağa gerçekten çok hoş geliyor ama sonuç olarak bu tamamen bir varsayımdan ibaret.

Bakalım 20 Haziran tarihinde Kaliforniya Menlo Park'ta yapılacak olan özel Facebook etkinliğinde hangi ürün tanıtılacak?

Symbian için Geri Sayım Başladı

YORUMLAR