Facebook Home Android 500.000 Defa İndirildi

Facebook Home Android uygulaması ilk 9 gününde tam 500.000 kullanıcı tarafından indirildi ve bu rakamın beklentilerin altında olduğu konuşuluyor.

Facebook Home Android 500.000 Defa İndirildi

Geçtiğimiz haftalarda Facebook Home Android uygulamasının yayınlanmasıyla birlikte uzun süredir Facebook'un zayıf mobil uygulama sorununu çözmek için bir adım atmasını bekleyenler rahatlamışlardı ancak uygulamanın ortaya çıkışından itibaren pek çok eleştiri ve kullanışsızlığına dair söylevler de teknoloji dünyasındaki yerini aldı.

Uygulama pek çok otorite tarafından beğenilmese de herkesin bir şekilde merak edip telefonuna yüklemesi nedeniyle 12 Nisan'dan itibaren tam 500.000 defa indirilmiş durumda. Ancak bu rakam beklendiği kadar büyük bir rakam değil zira Instagram Android'deki ilk 6 gününde tam 5 milyon defa indirilmişti. Tabii ki bunda Instagram'ın tüm cihazlar için aktif olması ancak Facebook Home'un sadece Samsung Galaxy S3, Note 2, HTC One X ve One X+'da olması da sebep gösterilebilir.

9 günde 500.000 indirme özellikle uygulamanın lansmanında varolan büyük merak ve kalabalığa göre az sayılıyor. Çoğu kullanıcının meraktan indirdikten sonra hemen kaldırdığı da söylentiler arasında. Bu nedenle 500.000 indiren kullanıcının çok az bir kısmının aktif kullanıcı olduğu akıllara geliyor.

Windows 8 kullanıcı adedini arttırıyor

YORUMLAR