Facebook “İlişki” Durumunuzu Gizlice Güncelleyin

Facebook'ta ilişki durumunuzu zaman tünelinden kimseye göstermeden düzenleyebilirsiniz.

Facebook “İlişki” Durumunuzu Gizlice Güncelleyin

Arkadaşlarınızın Facebook ilişki durumlarını “ilişkisi var” durumundan “bir ilişkisi yok” seçeneğine geçirmeleri iki farklı tepki yaratıyor. Biri üzüntü diğeri ise merak. Oysa kimseye fark ettirmeden bunu yapmanın bir yolu var. 

Sebebi ne olursa olsun insanların ayrıldığını görmek üzücü. Sosyal ağlarda bağlantınız olan herkes böyle bir durumda merak içinde sorular sormaya başlayabiliyorlar. Oysa bundan kurtulmanın da bir yolu var.

Zaman Tünelinizde “Hakkınızda” sekmesini tıklayarak “İlişkiler” seçeneğini açın. Buradan “Aile ve İlişkiler” seçeneğine tıklayın. Buradaki ilişki durumunuzu istediğiniz gibi ayarladıktan sonra “Sadece Ben”  seçeneğini seçebilirsiniz.

Bunları yaptıktan sonra hala ilişki durumunuz profilinizde görünüyorsa hemen yüzünüz asılmasın. Bu noktada yukarıda yer alan “Düzenle  - Sil” seçeneğini tıklayarak “Zaman Tünelinde Gizle” seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Böylelikle bu bilgi kimsenin ulaşamayacağı bir hale gelecek. İlişkinizin gidişatı hakkında profilinizde bir bildirim yayınlanıyor olmasını isteyip istememek tamamen size kalmış bir durum.

Böylelikle kimseye fark ettirmeden, zaman tünelinizde duyuru yapmadan “ilişki” durumunuzu güncellemiş oldunuz. 

Facebook Gizlilik Kontrolü Devrede

Yılınızın Nasıl Geçtiğine Dair Albüm Yapan Facebook’a Tepki

Kullanıcıların Mesajlarını Kontrol Eden Facebook’a Dava Açıldı

YORUMLAR