Facebook Sonunda Gönderilerimizi Düzenlememize İzin Veriyor

Eminim ki Facebook üzerinde bir durum güncellemesi yayınladıktan sonra, yaptığınız yazım yanlışını veya hatayı farkederek birçoğunuz gönderisini silmiştir ve baştan eklemek zorunda kalmıştır. Bu gibi durumların önüne geçmeyi nihayet akıl edebilen Faceboo

Facebook Sonunda Gönderilerimizi Düzenlememize İzin Veriyor

Eminim ki Facebook üzerinde bir durum güncellemesi yayınladıktan sonra, yaptığınız yazım yanlışını veya hatayı farkederek birçoğunuz gönderisini silmiştir ve baştan eklemek zorunda kalmıştır. Bu gibi durumların önüne geçmeyi nihayet akıl edebilen Facebook geçtiğimiz gün içerisinde kullanıcıların durum güncellemelerini düzenleyebilecekleri yeni özelliğini tanıttı.

Yeni gelen güncellemeyle birlikte Facebook uygulaması kullanan Android kullanıcıları yaptıkları gönderileri ve yorumları daha sonrasında tamamen düzenleme şansına sahip olacaklar. Şu an deneme aşamasında olan yeni özelliği ne yazık ki sadece Android ve web kullanıcıları kullanabiliyor.

Ama merak etmeyin çünkü önümüzdeki günler içerisinde yeni gelen düzenleme özelliği hem Android kullanıcıları hem de web kullanıcıları için yavaş yavaş dağıtılmaya başlanacak. Şu an için Facebook iOS uygulamasında yer verilmeyen düzenleme özelliği, önümüzdeki güncellemeyle birlikte iOS cihazlar üzerinde de kullanılabilir duruma gelecektir.. Kullanıcılar yeni gelen gönderi düzenleme özelliğini kullanabilmek için yaptıkları durum güncellemeleri veya yorumların sağ üst kısmında bulunan menüye tıklayarak düzenle seçeneğine tıklayabilirler.

Yeni gelen durum güncelleme seçeneğiyle birlikte ortaya çıkabilecek tehlikeler de söz konusu. Örneğin birçok takipçisi olan bir kullanıcının atmış olduğu sevimli bir durum güncellemesi birçok takipçisi tarafından beğenilebilir. Sonrasında durum güncellemesinin sahibi o sevimli mesajı farklı pek de hoş olmayan bir mesajla değiştirdiği zaman ortaya hoş olmayan durumlar çıkabilir.

Yavaş yavaş kullanıcılara paylaşmış oldukları içeriklerle ilgili daha özgür bir ortam sunmaya başlayan Facebook, gelecek aylar içerisinde kullanıcıların gönderilere yapmış oldukları yorumları ve fotoğraflarına eklemiş oldukları başlıkları da düzenleme şansı sunacak.

Facebook içerik düzenleme özelliği hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Twitter'dan Acil Durum İletileri

YORUMLAR