Facebook Zaman Tüneli Yeniliklerini Açıkladı

Facebook zaman tüneli bölümüne dair yapacağı iyileştirmeleri ve yenilikleri açıkladı.

Facebook Zaman Tüneli Yeniliklerini Açıkladı

Facebook yenilik konusunda son haftalarında ne çok konuşulan mecralarından biri belki de. Geçtiğimiz günlerde haber akışı konusunda yaptığı değişiklikleri aktaran ve bazı kullanıcıların hesaplarında bu değişimleri aktif kılan dev sosyal ağ şimdi de zaman tüneli konusunda birtakım iyileştirmelere gidiyor.

Sizlere daha önde Facebook’un zaman tüneli bölümü için kafasında bazı şeylerin olduğundan bahsetmiştik. O haberlerimizin üzerinden çok uzun bir zaman geçmedi ki Facebook resmî olarak zaman tüneli iyileştirmelerine dair bilgiler sundu.

Kısa bir süre içinde aktif kılınacak olan iyileştirmeler temel olarak daha sade ve kullanıcıları daha çok ilgilendiren bilgilerin daha iyi konumlandırıldığı yeni bir tasarımı işaret ediyor. Artık kullanıcıları ilgilendiren bazı temel konular hem konum hem de işlev bakımından daha belirgin hale gelecek. Bu noktada hakkında sayfasının üzerine biraz daha düşüldüğünü de belirtmek gerekiyor. Dinlenen müzikler, izlenen filmler ve diziler ya da okunan kitaplar artık kişinin hakkında bölümünde yer edinebilecek. Facebook tarafından satın alınan Instagram da kendine ait özel bir yer bulacak.

Kullanıcının zaman tünelinde yer alan tüm paylaşımlar artık sağ tarafta konumlandırılacak. Sol tarafta ise kişiye dair bilgiler, kişinin arkadaşları ve fotoğrafları gibi kullanıcıya dair ana içerikler sunulacak.

Samsung Dünyanın En Değerli 2. Markası

YORUMLAR