Firefox, iOS'a Yelken Açtı!

Firefox, iOS'a Yelken Açtı!

Mozilla Vakfının ücretsiz, açık kaynaklı olarak sunduğu Firefox web tarayıcısı Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’a da yelken açtı.

Milyonlarca kişinin sörf konusunda vazgeçilmez tercihlerinden biri olan Firefox, Linux tabanlı işletim sistemlerinin pek çoğunda varsayılan web tarayıcı durumunda. Windows, Mac OS ve Android işletim sistemleri içinde uygun sürümü olan Firefox şimdi de mobil dünya da seçkin bir yere sahip olan iOS uyumlu sürümünü çıkardı.

Meraklı kullanıcılar hemen App Store’u karıştırmaya başlasa da önemle hatırlatalım ki “ön izleme” niteliğinde ki bu sürüm sadece Yeni Zelanda için indirebilir durumda. Diğer ülkelerde indirebilir durumda olup olmayacağına dair ise “şuan” için net bir bilgi bulunmamakta. Fakat tahminlere göre bu yılın sonuna doğru diğer ülkelerde indirebilir olacağı sanılıyor.

Şirket yayınladığı bir blog yazısında meraklıların web sitelerinde yer alan formu doldurdukları taktirde ülkelerinde indirebilir olduğu zaman bildirim almalarını sağlayacaklarını duyurdu. Yazının devamında ise iOS için Firefox’un detaylarından bahsedilirken, çıkarılan bu kısıtlı ön izleme sürümünün amacının kullanıcılardan geri bildirim toplamak olduğunu kaydetti.

Mozilla Firefox Artık Chrome Eklentileri Kullanabilecek

YORUMLAR