Fransa'daki iPhone 12 Yasağına Apple'dan Yanıt Geldi!

Fransa'da geçtiğimiz günlerde iPhone 12 satışlarının resmî olarak yasaklanması sonrası Apple'dan merakla beklenen yanıt geldi. İşte detaylar!

Fransa'daki iPhone 12 Yasağına Apple'dan Yanıt Geldi!

Apple, iPhone 12'nin Fransa'daki satış yasağına yönelik merakla beklenen açıklamayı yaptı. Şirket, 2020 yılında çıkan iPhone'un radyasyona maruz kalma seviyelerini yaklaşan bir yazılım güncellemesiyle düzelteceğine söz verdi.

Geçtiğimiz hafta Fransa, telefonun yönetmeliklerle belirlenen SAR sınırlarını aştığını iddia ederek ülkedeki tüm iPhone 12 satışlarının durdurulması için bir yönerge yayınladı. Ülkenin radyo frekansları düzenleyici kurumu, Apple'a modeli piyasadan çekmesi için resmî bir bildirimde bulundu.

Apple, iPhone 12'lerdeki Radyasyon Sorununu Düzelteceğini Açıkladı

Fransa'daki iPhone 12 Yasağına Apple'dan Yanıt Geldi!

Apple, Fransa'nın bulgularına itiraz etti ve iPhone 12'nin küresel SAR standartlarıyla uyumlu olarak sertifikalandırıldığını belirtti. Yine de şirket, sorunu daha da çözmek için cihazın bir yazılım güncellemesi alacağı sözünü de verdi.

"Fransa'daki kullanıcılar için Fransız düzenleyiciler tarafından kullanılan protokole uyum sağlamak üzere bir yazılım güncellemesi yayınlayacağız. iPhone 12'nin Fransa'da satışa sunulmaya devam etmesini dört gözle bekliyoruz. Bu, Fransız düzenleyiciler tarafından kullanılan belirli bir test protokolüyle ilgilidir ve bir güvenlik endişesi değildir."

Fransız hükûmeti ise güncellemeden sonra iPhone 12'yi hızlı bir şekilde test edeceğini ve ülkenin radyasyona maruz kalma standartlarını karşılaması hâlinde cihazın satışına devam edilmesine izin vereceğini söyledi.

iPhone 15 Pro'ya 5G Hız Testi Yapıldı! iPhone 14 Serisinden Ne Kadar Hızlı?
TEKNOLOJİ

iPhone 15 Pro'ya 5G Hız Testi Yapıldı! iPhone 14 Serisinden Ne Kadar Hızlı?

iPhone 12 serisi 2020'de piyasaya sürüldüğünden beri iPhone'lar 5G ile uyumlu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR