Yeni Güncelleme ile Google Chrome'un Veri Kullanım Oranı Yüzde 50 Düşecek

Google, Chrome'un mobil versiyonları için çıkaracağı yeni güncelleme ile veri kullanım oranının yüzde 50 oranında düşürüleceğini açıkladı.

Yeni Güncelleme ile Google Chrome'un Veri Kullanım Oranı Yüzde 50 Düşecek

Google, dünyanın en popüler ve en hızlı tarayıcısı olarak bilinen Chrome'un Android ve iOS versiyonlarına yeni bir güncelleme geleceğini Çarşamba günü blog üzerinden kullanıcılarına duyurdu.

Yeni güncelleme ile birlikte Chrome kullanıcıları internet üzerinde gezinti yaparken, Chrome yüzde 50'ye kadar daha az veri kullanacak. Veri sıkıştırma ve bant genişliği yönetiminin daha az veri kullanarak internet üzerinde gezinti yapma imkanı sunmasını sağlayacak yeni özellik, aynı zamanda Chrome ile internet üzerindeki sayfaları daha hızlı açmanızı sağlayacak.

Chrome'un Android ve iOS versiyonları için gelecek olan bu değişikliği aktif hale getirmek için, kullanıcıların veri kaydetme seçeneğini aktif etmesi gerekiyor. Veri kaydetme seçeneğine ''Ayarlar'' sekmesinden ulaşabilirsiniz. Bu seçeneği aktif eden kullanıcılar, aylık olarak ne kadar veri kaydedildiğini kontrol edebilecekler.

Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde gelecek olan güncelleme, Android ve iOS cihaz sahipleri tarafından kullanılmaya başlanacak. Ayrıca yeni güncelleme ile birlikte Chrome'un masaüstü ve Android versiyonlarından bulunan Google Translate, iOS versiyonuna da eklenecek. Bu sayede iOS cihazları üzeirnde Chrome kullanan kullanıcılar, internet sayfalarını başka dillere çevirebilecekler.

Chrome kullanısı iseniz önümüzdeki günlerde çıkacak olan yeni güncellemeyi yaparak, yeni özelliklerden faydanalabilirsiniz. Eğer Chrome kullanmıyorsanız, denemek için aşağıdaki bağlantıları kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Mobil Uygulama Kullanımı 2013 Yılında Yüzde 115 Arttı

YORUMLAR