Google Contacts (Kişiler) Uygulaması Tüm Android Kullanıcılarına Açıldı

Google Contacts (Kişiler) Uygulaması Tüm Android Kullanıcılarına Açıldı

Google’ın Pixel, Nexus ve Android One telefonlara özel Contacts uygulaması tüm Android kullanıcılarına açıldı. Android 5.0 ve üzeri telefona sahipseniz Google Kişiler uygulamasını deneyebilirsiniz.

Android platformunda üreticilerin kendi cihazlarına özel çıkardığı uygulamalar bir süre sonra Google Play Store’da da yayınlanıyor. Google’ın Kişiler uygulaması da sonradan ayrı olarak yayınlanan, daha da önemlisi tüm Android telefon kullanıcılarına sunulan özel uygulamalardan biri. Android 5.0 Lollipop ve daha yeni işletim sistemli telefon kullanıyorsanız Google Kişiler (Contacts) uygulamasını, APK dosyasına ihtiyaç duymadan kendi telefonunuza kolaylıkla indirip denemeye başlayabilirsiniz.

Google’ı tüm uygulamaları gibi Türkçe dil desteğiyle gelen Google Kişiler uygulaması ile yedeklediğiniz kişileriniz Google Hesabınıza bağlı olduğundan istediğiniz cihazdan kişilerinize erişebiliyorsunuz. Kişilerinizi güvenle buluta yedekleme dışında kişi bilgilerini düzenleme şansına da sahipsiniz. Hatta kişiler sayfasından telefon araması başlatabiliyor, kısa mesaj (sms) gönderebiliyorsunuz. SIM karttaki kişileri içe aktarma desteği de mevcut. Uygulamanın güzel bir yanı da; rehberde yinelenen kişileri temizlemesi. 

Google Uygulaması ve Gboard Artık 30 Farklı Dili Anlayabiliyor

YORUMLAR