Google, Dünyada Çalışılacak En İyi İkinci Şirket

CNNMoney’nin yeni bir raporuna göre, arama devi Google, Dünya çapında zirvede yer alan çalışılacak en iyi şirketler arasında ikinci sırayı aldı. Şirket geçen yıl listede dördüncü sıradaydı. Zirvede olan 25 iş yerinin sıralandığı raporda CNNMoney, Google’ı

Google, Dünyada Çalışılacak En İyi İkinci Şirket

CNNMoney’nin yeni bir raporuna göre, arama devi Google, Dünya çapında zirvede yer alan çalışılacak en iyi şirketler arasında ikinci sırayı aldı. Şirket geçen yıl listede dördüncü sıradaydı.

Zirvede olan 25 iş yerinin sıralandığı raporda CNNMoney, Google’ın koçluk hizmetlerini övdü. Şirket; 43 üst düzey liderin çalışanlara kariyer koçluğu sağladığı bir “CareerGuru" programı sunuyor. Bu “guru”lara Dünya çapında 14 ofiste ulaşabilmek mümkün oluyor. Google mühendisleri, aynı zamanda konuları ve işleri “EngAdvisors” (“Mühendis Danışmanları”) adıyla bilinen üst düzey mühendislerle tartışabiliyor. CNNMoney’nin raporunda yer alan bilgiye göre, bu programın başladığı 2009 yılından bu yana 900 mühendis programdan avantaj sağladı. 

Veri depolama sağlayıcısı olan NetApp üçüncü sıradaki konumunu korudu. Bu şirket yeni işçileri üst yöneticilerle tanıştırmak için düzenli olarak oryantasyon toplantıları düzenlemekte.

CNNMoney tarafından beşinci sıraya konulan Microsoft’un bu sırada yer almasının nedeni ise şirketin, kadınların teknoloji alanında çalışmaya ilgilerinin artması için çaba gösteriyor olması. Şirket, bayan lise öğrencilerinin teknoloji alanında Microsoft çalışanlarıyla tartışabildiği DigiGirlz Günü etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Listede yer alan diğer teknoloji oyuncuları ise, Autodesk, Intel ve Cisco.

YORUMLAR