Google Glass'ta Müstehcen İçeriğe Yer Yok

Geçtiğimiz Pazartesi günü Google Glass için ilk müstehcen uygulamasının duyurulmasının ardından uygulama kısa sürede Google tarafından engellendi.

Google Glass'ta Müstehcen İçeriğe Yer Yok

Geçtiğimiz Pazartesi günü Google’ın giyilebilir teknolojik cihazı Glass için ilk müstehcen uygulamasının duyurulmasının ardından uygulama kısa sürede Google tarafından engellendi. Google’ın sesiz sedasız güncellediği Geliştirici Politikaları gereği geliştiriciler Glass için müstehcen içerikler üretemeyecek.

Tits & Glass adındaki uygulama kullanıcılara müstehcen resim ve videoları paylaşma imkanı sunuyor. Uygulamanın arkasındaki isim Mikandi, sitelerinin günde 10.000 tekil ziyaretçiye ulaştığını belirterek gelen ilk tepkiden memnun olduklarını belirtti. Google’ın engelleme kararını anlayamadıklarını söyleyen Mikandi CEO’su Jesse Adams resmi bloğunda şu açıklamada bulundu:

Glass’ımızı aldığımızda ve uygulamamızı 2 hafta önce geliştirmeye başladığımızda, uygulamamızı belirtilen koşullara göre geliştirdiğimizden emin olmak için sözleşmeyi dikkatlice inceledik. Sitemizi açmadan önce geçen hafta tekrar kontrol ettik. Herhangi bir değişiklikten haberdar edilmedik ve hala Google tarafından bir bildirim ulaşmadı. İnsanlar uygulamayı kullanıyor olsa da tam bu noktada uygulamamızın yeni politikalar ile uyumlu olması için üzerinde değişiklik yapmak zorundayız.”

Görünen o ki mahremiyet tartışmaları ile gündemden düşmeyen giyilebilir teknolojinin öncü ismi Google Glass hakkında daha birçok şaşırtıcı haber ile karşılaşacağız.

Mayıs 2013 Android Kullanım İstatistikleri

 

YORUMLAR