Google+ Profil Fotoğrafları Telefon Numaralarına Bağlanacak

Google, Google+ profil resimlerini telefon numaralarına bağlamaya hazırlanıyor.

Google+ Profil Fotoğrafları Telefon Numaralarına Bağlanacak

Geçtiğimiz hafta LG ile birlikte ürettiği Nexus 5 akıllı telefonunu duyuran Google, ayda 500 milyonu aşkın kullanıcının ziyaret etttiği popüler sosyal ağı Google+ için yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki sene gelecek yeni özellik, Google+ profil resminizi telefon numaranız ile eşleştirecek.

Yeni cihazlarını tüketicilerle buluşturan Google, giderek popülerleşen sosyal ağ servisi Google+’ı geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Google+ kullanıcıları için yeni bir özelliği hayata geçirmeye hazırlanan popüler arama motorunun sosyal ağ üzerinde yapacağı değişiklik 2014 yılında kullanıcılara açılacak. Yeni özellik, Google+ profil resminizi Google tarafından onaylanmış telefon numaranızla eşleştiriyor. Yani; telefonunuz Google tarafından onaylandıktan sonra, birini aradığınızda aradığınız kişi, cihazında adınız yerine profil resminizi görecek. Böylece sizi arayanın kim olduğunu rahatlıkla görebileceksiniz. Eğer profil resminizin telefon numaranız ile eşleştirilmesini istemiyorsanız hesabınıza bağladığınız telefon numaralarını düzenlemeniz gerekecek.

Google+ kullanıcıları için oldukça yararlı olacak bu özellik henüz kullanımda değil. Google’a göre önümüzdeki seneye kadar bu özellikten faydalanamayacağız. Öte yandan bu özelliğin tüm Android sürümleriyle mi yoksa işletim sisteminin belirli sürümleriyle mi çalışacağı henüz net değil.

Google+ Özel URL Alma

YORUMLAR