Google Street View ile Hayvanat Bahçelerini ve Okyanusları Keşfedin

Google hafta içinde yaptığı açıklama ile, Google Street View ile dünyanın en iyi hayvanat bahçelerine ulaşabilmenin münkün olduğunu belirtmişti. Geniş çaplı bir proje olan hayvanat bahçelerinden sonra Google, yeni projesi olan Okyanus görüntülerini de aç

Google Street View ile Hayvanat Bahçelerini ve Okyanusları Keşfedin

Google hafta içinde yaptığı açıklama ile, Google Street View ile dünyanın en iyi hayvanat bahçelerine ulaşabilmenin münkün olduğunu belirtmişti. Geniş çaplı bir proje olan hayvanat bahçelerinden sonra Google, yeni projesi olan Okyanus görüntülerini de açıkladı.

Google Street View'i kullanarak hayvanat bahçelerinin statik görüntülerine ulaşmak mümkün. Dünyanın pek çok ülkesinden en iyi hayvanat bahçelerinin görüntülerinin bulunduğu proje sayesinde kullanıcılar Çin hayvanat bahçelerinde bulunan yavru pandaları görebilir. Video yayınları ile karıştırılmaması gereken uygulama sadece fotoğraf görüntüsü sağlıyor.

Hayvanat bahçelerinden sonra yeni açıklanan projeyle okyanusları fethetmek isteyen Google, çalışmalarına başladı. Kameralar ile su altına inen dalgıçlar gerekli verileri topluyorlar. Google bu proje ile internet kullanıcılarının dikkatini, deniz kirliliğine, aşırı balıkçılık yapılan bölgelere ve mevsim değişikliklerine çekeceğine inanıyor. Oldukça ilgi çeken hayvanat bahçesi görüntülerinden sonra, yeterli veri toplandığı zaman hayata geçecek olan okyanus görüntülerinin de doğa severler tarafından beğenileceğini tahmin ediyorum. İmkanı olmayan fakat su altı spor ve faaliyetlerine ilgi gösterenler için oldukça yararlı olabilcek çalışamalar sayesinde, gidip görme imkanımız olmayan okyanusların su altı görüntülerine ulaşabilecez.

Google Street View sürekli geliştirilerek, yeni projeler ile internet kullanıcılarının dikkatini çekmeyi başarıyor.

Windows Phone için Instagram Uygulaması

YORUMLAR