GTA 5 PC Yine Ertelendi!

Eğer GTA 5 PC versiyonunun çıkışını iple çekiyorsanız sizin için kötü bir haberimiz var.

GTA 5 PC Yine Ertelendi!

Eğer GTA 5 PC versiyonunun çıkışını iple çekiyorsanız sizin için kötü bir haberimiz var. Grand Theft Auto 5 oyununun geliştiricisi Rockstar, GTA 5'in PC versiyonunun çıkış tarihinin yine ertelendiğini duyurdu. GTA 5'in yeni çıkış tarihi ise 14 Nisan olarak belirtildi. Artık kabak tadı vermeye başlayan GTA 5 PC çıkış tarihi hikayesi birçok çok PC oyuncusunun Rockstar'ı elşeştiri yağmuruna tutmasına neden oldu. Bu konuda haklı olduklarını belirtmekte de fayda var; çünkü GTA 5 ilk olarak 2013 yılında Xbox 360 ve PlayStation 3 için çıkış yapmıştı. Uzun bir süre Rockstar GTA 5'in PC versioyonu hakkında da bir açıklama yapmamıştı. Fakat oyunun çıkışının ardından uzun bir süre geçmesinden sonra GTA 5'in PC versiyonunun, oyunun yeni nesil oyun konsolu versiyonlarıyla birlikte 2014 yılının kasım ayında çıkış yapacağı duyurulmuştu. Daha sonradan oyunun Xbox One ve PlayStation 4 versiyonları yayınlandı; fakat oyunun PC versiyonu bir köşeye ittirilerek Ocak 2015'e ertelendi. Bu da yetmezmiş gibi bu tarih tekrar ertelendi ve Mart 2015'e ertelendi. Şimdi ise son bir tokat daha geldi ve teni çıkış tarihi Nisan 2015 oldu.

Rockstar'ın bu tarihi tekrar erteleyip ertelemeyeceği bilinmiyor. Rockstar erteleme nedenini "oyunun biraz daha rötuşa ihtiyaç duyması" olarak açıklıyor. Ayrıca Online Heists ve GTA Online modlarının oyunun PC versiyonunun çıkış tarihinde hazır olması için böyle bir karar alındığı vurgulanıyor.

Rockstar, GTA 5'in PC versiyonuna önceden ön sipariş verenler için GTA Online içerisinde kullanılmak üzere 200.000 $ ek para hediye edileceğini açıklıyor. Bu paranın oyunda yaşanan gecikmeyi telafi edip edemeyeceğini bilemiyoruz; fakat oyunun tekrar ertelenmesi işleri çığrından çıkaracaktır.

Suikastçiler Altın Çağa Hazırlanıyor, Assassin's Creed Golden Age!

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak, Nerede Geçecek?

YORUMLAR