Hangouts'a SMS ve Arama Özellikleri de Eklenecek

Bir Google çalışanı tarafından onaylanan bilgiye göre yeni mesajlaşma platformu Hangouts uygulaması üzerine ilerleyen zamanlarda  SMS entegrasyonu ve arama özellikleri de eklenecek. Hangouts Topluluk Yöneticisi Dori Storbeck Google+ üzerinde yaptığı açıkl

Hangouts'a SMS ve Arama Özellikleri de Eklenecek

Bir Google çalışanı tarafından onaylanan bilgiye göre yeni mesajlaşma platformu Hangouts uygulaması üzerine ilerleyen zamanlarda  SMS entegrasyonu ve arama özellikleri de eklenecek. Hangouts Topluluk Yöneticisi Dori Storbeck Google+ üzerinde yaptığı açıklamada Hangouts üzerine SMS özelliğinin en kısa zamanda ekleneceğini ve insanların en çok bekledikleri özelliklerden biri olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz gün Google I/O etkinlikleri sırasında tanıtılan Hangouts mesajlaşma ve videolu sohbet uygulaması, Gmail, Android, iOS ve Chrome üzerinde kullanılabilecek. Hangouts Android uygulaması mobil cihazınıza yüklediğiniz zaman, uygulamanın sizden istediği izinler arasında SMS mesajlarını okumak ve göndermek de yer alıyor. Bu da Hangouts'a gelmesi planlanan SMS özelliği aktif olduğu zaman kullanıcıların doğrudan özelliği kullanabilmesine olanak tanıyacak. Aynı durum iOS platformunun kapalı doğası göz önüne alındığı zaman geçerli değildir.

Storbeck ilerleyen zamanlarda Hangouts üzerine SMS entegrasyonu ve dış aramalar dışında Google Voice özelliğinin de eklenebileceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Google'ın elinde olan tüm servisleri birbiri içerisine entegre ederek kullanmayı çok sevdiğini düşündüğümüz zaman, Hangouts uygulamasına ne gibi yenilikler veya servislerin entegre edileceğini kestirmek güç.

Yeni Video Formatıyla Kota Harcama Derdine Son

YORUMLAR