Haswell İşlemcili Acer Aspire S7 Ultrabook'lar Satışta

Dördüncü nesil Intel Core işlemci ve yeni özellikler ile donatılan yeni Acer S7 Ultrabook’lar üst seviye kullanıcılara hitap ediyor.

Haswell İşlemcili Acer Aspire S7 Ultrabook'lar Satışta

Acer, bu sene 4-8 Haziran arasında Tayvan’ın başkenti Taipei’de gerçekleşen Asya’nın en büyük bilişim fuar Computex’te tanıttığı yeni Aspire S7 Ultrabook modellerini satışa sundu. Dördüncü nesil Intel Core işlemci ve yeni özellikler ile donatılan Ultrabook’lar üst seviye kullanıcılara hitap ediyor.

6832 model numarasına sahip Acer Aspire S7-392, Intel’in dördüncü nesil Core i5-4200U işlemcisi ve çift kanallı 8GB DDR3 RAM ile güçlendirilmiş. 1.6GHz hızında çalışan işlemci Turbo Boost teknolojisi sayesinde 2.6GHz hıza ulaşabiliyor. 128GB kapasiteli Katı Hal Sürücüsü’nü içerisinde barındıran cihaz, Microsoft’un yeni nesil işletim sistemi Windows 8 üzerinde çalışıyor ve 1499 dolar fiyat etiketine sahip.

9890 model numarasına sahip Aspire S7-392, diğer modele göre daha güçlü işlemci, daha büyük kapasiteli Katı Hal Sürücüsü ile geliyor. Intel’in dördüncü nesil Core i7-4500U işlemcisini kullanan cihaz, Turbo Boost teknolojisi sayesinde 1.8GHz hıza ulaşabiliyor. Oldukça güçlü işlemci, çift kanallı 8GB DDR3 RAM ve 256GB kapasiteli Katı Hal Sürücüsü ile mükemmel bir üçlü oluşturan cihaz, 1699 dolar fiyat etiketi ile satışa sunuluyor.

İki Ultrabook ta 13.3 inç büyüklüğünde Full HD dokunmatik ekrana sahip. 0.51 inç kalınlığında, -yaklaşık- 1.5 kg. ağırlığında olan yeni Aspire Ultrabook’ların ekranı Gorilla Glass 2 ile korunuyor. Full HD dahili kameraya sahip Ultrabook’lar ikinci nesil Twin Hava Soğutma Teknolojisini kullanan klavyeye sahip. Sadece Aspire S7-392’nin klavyesi arkadan aydınlatmalı.

Güçlü donanımsal özellikleri ve fiyatları ile dikkat çeken yeni nesil Acer S7 Ultrabook’lar Acer’ın perakende ortaklarının bazılarında satışa sunulmuş durumda.

Skype iOS Uygulamasına HD Video Desteği Geldi

YORUMLAR