Homefront 2, Crytek Tarafından Geliştirilecek

Crytek, öksüz kalan Homefront'un haklarını satın aldığını açıkladı.

Homefront 2, Crytek Tarafından Geliştirilecek

Darksiders, Saints Row, Homefront ve daha birçok markasıyla oyuncuların beğenisini kazanan THQ, geçtiğimiz günlerde iflasını açıklamıştı. Bu üzücü haberle ilgili detayları THQ İflas Etti! yazımızdan okuyabilirsiniz.

THQ’nün iflasının ardından firmanın ev sahipliği yaptığı oyunlara ne olacağı konuşulmaya başlandı. Homefront markası da bu boşta kalan oyunlar arasında yer alıyordu. Ancak Crysis serisi gibi kaliteli FPS oyunlarına imza atan Crytek, Homefront 2’nin haklarını satın aldığını açıkladı.

Crytek’in Homefront ile ilişkisi 2011 Sonbahar döneminde başlamıştı. THQ ile beraber oyunu geliştireceğini duyuran Crytek, THQ’nün iflasının ardından yayıncı firmaya ait oyunların ihaleye çıkarılmasıyla Homefront 2’nin haklarını satın aldı.

Homefront 2’nin haklarının alınması ve THQ iflası hakkında açıklama yapan Crytek CEO’su Cevat Yerli, “Homefront 2'yi geliştirmek üzere anlaşmaya vardığımız ilk zamandan bu yana serinin hem heyecan verici hem de hayranlık uyandırıcı bir potansiyele sahip olduğuna inandık. THQ ile daima olumlu bir işbirliğimiz oldu. Geçtiğimiz iki sene boyunca THQ'nun bize gösterdiği desteğe teşekkür ediyoruz ve yakın zamanda yaşanan olaylardan etkilenen herkesin duygularını paylaşıyoruz.” dedi.

Zaten hali hazırda büyük bir kısmı geliştirilen Homefront 2 için Crytek'in planı kaldıkları yerden geliştirmeye devam etmek. Projeyi mümkün olduğu kadar planlanan sürede bitirmeyi amaçlayan Crytek, oyunu hazır bir halde oyuncularla buluşturmayı hedefliyor.

Crysis 3 Multiplayer Beta Başlıyor

YORUMLAR