HTC One Google Edition 26 Haziran'da Satışa Sunulacak

Hugo Barra tarafından Google+ üzerinde doğrulanan ve HTC'nin resmi blog sayfası üzerinde de resmen açıklanan HTC One'ın saf Android sürümüne sahip olan versiyonu HTC One Google Edition, kullanıcılara Nexus deneyimini yaşatabilmek için 26 Haziran tarihinde

HTC One Google Edition 26 Haziran'da Satışa Sunulacak

Hugo Barra tarafından Google+ üzerinde doğrulanan ve HTC'nin resmi blog sayfası üzerinde de resmen açıklanan HTC One'ın saf Android sürümüne sahip olan versiyonu HTC One Google Edition, kullanıcılara Nexus deneyimini yaşatabilmek için 26 Haziran tarihinden itibaren Play Store üzerinde 599 dolardan satışa sunulacak. Ayrıca HTC One Google Edition, Sundar Pichai tarafından bu sabah yapılan AllThingsD D11 konferansında da doğrulandı.

Aynı zamanda kullanıcılar isterlerse cihazın SIM-kilitsiz 32GB'lık versiyonunu HTC'nin resmi web sitesi üzerinden de satın alabilecekler ve bu sayede T-Mobile ve AT&T servis sağlayacıları aracılığıyla LTE teknolojisi desteğine sahip olabilecekler. 64GB'lık HTC One versiyonu için stok Android desteğiyse şu an için sunulmayacak.

HTC One Google Edition sahipleri doğal olarak Google tarafından gelen tüm Android güncellemelerine otomatik olarak sahip olabilecekler ve bu sayede Android'in sürekli olarak en güncel sürümünü kullanabilecekler.

Hugo Barra tarafından yapılan açıklamaya göre cihaz tam olarak saf Android versiyonuna sahip olmayacak çünkü HTC One içerisinde kullanıcılara sunulan vurucu özelliklerden biri olan Beats Audio için cihaza özel yazılımlar yine cihaz içerisinde yer alacak. Sonuç olarak mükemmel bir ses deneyimi yaşamak için HTC One satın alan kullanıcıların, saf Android sürümüyle birlikte bundan mahrum bırakılması düşünülemezdi.

Tabi bu noktada kullanıcıların aklına cihazın yazılımsal özellikleriyle ilgili farklı sorularda gelecektir. Örneğin bunlardan bir tanesi "Peki kamera fonksiyonları nasıl kullanılacak?" olabilir. HTC'nin neredeyse tüm ayarları ve özellikler maalesef saf Android versiyonuyla birlikte tamamen ortadan kalkacak gibi görünüyor ama umuyorum ki HTC One'ın kamerası sayesinde yapabileceğiniz mükemmel gece çekimleri için farklı bir çözüm yolu düşünülür.

HTC One Google Edition ile ilgili aklımıza takılan tüm bu soruların cevaplarını net bir şekilde öğrenebilmek için sanırım cihazın piyasaya sürüleceği 26 Haziran tarihini beklemeliyiz.

Xbox One Kontrol Cihazı 10 Yıl Dayanabilecek

YORUMLAR