HTC One Satışları 5 Milyona Ulaştı

HTC'nin amiral gemisi olan yeni akıllı telefonu HTC One, yapılan yeni açıklamalara göre lansmanı yapıldığı günden bu güne kadar yaklaşık 5 milyon adet cihaz satmayı başardı. Kendi içinde soğuk savaş veren ve sürekli olarak kötüye gittiği söylenen bir şirk

HTC One Satışları 5 Milyona Ulaştı

HTC'nin amiral gemisi olan yeni akıllı telefonu HTC One, yapılan yeni açıklamalara göre lansmanı yapıldığı günden bu güne kadar yaklaşık 5 milyon adet cihaz satmayı başardı. Kendi içinde soğuk savaş veren ve sürekli olarak kötüye gittiği söylenen bir şirket düşündüğümüz zaman bahsi geçen 5 milyon adet akıllı telefon satışı gerçekten yüksek bir rakam.

Gerçi en büyük rakipleri Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S4 için bir aydan daha kısa bir dönemde toplam 10 milyon cihaz sevkiyatı gerçekleştirildiği düşünüşdüğünde, HTC'nin bu alanda Samsung ile başa çıkması zor gibi görünüyor. Gerçi HTC tarafında yaşanan aksilikler ve telefonun çıkış tarihinin gerekli stoklar sağlanamadığı için sürekli ertelendiğinide hesaba katarsak; HTC One satış rakamlarının, HTC'nin şimdilik yüzünü güldürdüğünü söyleyebiliriz.

Wall Street Journal'a konuşan ve ismi açıklanmayan bir yönetici "Siparişler şimdiye kadar oldukça iyi gidiyor ve gelen siparişler üzerine kullanıcılara daha çok cihaz temin etmeye çalışıyoruz." açıklamasında bulundu ve şirketin önümüzdeki aylarda karşılaştığı tedarik sorunlarını gidererek herkese akıllı telefonun nasıl satıldığını göstereceğini iddia etti.

Satılan 5 milyon adet cihaz, kuşkusuz ki darboğaz içerisinde olan şirketin finansal sonuçlarının biraz olsun toparlanmasında yardımcı olacaktır. Ancak Facebook için özel olarak geliştirilen The First'ün kötü satış performansı göz önüne alındığında, şirketin dünya üzerinde en çok akıllı telefon satan ilk on şirket arasında adının tekrar geçip geçmeyeceği gerçekten şüpheli.

Foursquare Mobil Uygulamalarına Şaşırtıcı Yenilikler

YORUMLAR