iOS 6 İle Birlikte iPhone ve iPad'lere Türkçe Klavye Geliyor

iPhone ve iPad gibi Türk kullanıcılar tarafından oldukça sahiplenilmiş ürünlerin olabildiğince Türkçe dil desteği sunması hepimizin arzusu. Apple, iOS 6 ile birlikte bu arzumuz çerçevesindeki beklentilerimizden birine cevap verdi ve iOS 6 yüklü iPhone ve

iOS 6 İle Birlikte iPhone ve iPad'lere Türkçe Klavye Geliyor

iPhone ve iPad gibi Türk kullanıcılar tarafından oldukça sahiplenilmiş ürünlerin olabildiğince Türkçe dil desteği sunması hepimizin arzusu. Apple, iOS 6 ile birlikte bu arzumuz çerçevesindeki beklentilerimizden birine cevap verdi ve iOS 6 yüklü iPhone ve iPad’lerin Türkçe klavye desteğine sahip olacağını açıkladı.

Dün yayınlanan ve geliştiricilere yönelik olan iOS 6 Beta 3 isimli üründe, sanal klavyenin Türkçe dil seçeneği ile kullanılabildiği görüldü. Q klavye ya da F klavye olması önemsenmeden yararlanılabilecek bu destek ile birlikte biz Türklerin iPhone ve iPad üzerine kendi dilimizi daha etkin kullanabilecek olmamız oldukça güzel bir gelişme olsa gerek. Söz konusu ürünlerin kullanımında olası yanlış anlamaların önüne geçilmesinden tutalım da söylemek istediğimizi tam olarak ifade etmeniz memnuniyeti belki de Apple ürünlerini tercih etmeden yeni bir neden daha olacak. Diğer yandan iOS 6 ile birlikte iPhone ve iPad kullanıcıları, klavyede Türkçe karakter aramak için harflere basılı tutup seçme zahmetinden de kurtulmuş olacaklar.

YORUMLAR