iOS 8'de Find My iPhone Özelliği Yenilendi

iOS 8'de Find My iPhone Özelliği Yenilendi

Apple'ın kullanışlı olsun diye geliştirdiği fakan son zamanlarda sabıkalı özelliği Find My iPhone, iOS 8'de yenilenerek geliyor.

Aylarca bekleyip yüksek fiyata sahip olduğunuz iPhone'un başına gelebilecek üç büyük felaket var; telefonu düşürdüğünüzde parçalanması, iCloud sızıntısı gibi bir hack vakası veya telefonun kaybolması/çalınması. Birincisi için sizi kendinizle baş başa bırakıyoruz. iCloud olayının ardından nasıl korunmanız gerektiğini anlatan blog yazılarımızda olası bir veri hırsızlığına karşı elinizden ne geleceği konusunda sizleri aydınlatmaya çalıştık. Kayıp/çalıntı vakaları için ise Apple, Find My iPhone servisiyle yardımınıza koşuyor. İşletim sisteminizi iOS 8'e geçirdiğinizde bu serviste de bir takım yenilikler sizi bekliyor olacak.

Kısa zamanda köşe kapmaca oynamanıza neden olacak bu olay karşısında telefonunuzun şarjının bitmesi olasılığını risk faktörleri arasından kaldırmaya çalışan Apple, iOS 8 ile şarjı biten telefonun son konumunu görebilmenizi sağlayacak. Şarj seviyesi kritik seviyeye geldiğinde konum bilgisini kaydeden cihazınız, “Son Konumu Gönder” seçeneğiyle sadece iPhone değil iPad ve iPod Touch için de bu özelliği kullanmanızı sağlayacak.

Yapmanız gereken Ayarlar'dan iCloud ayarlarına girerek Find My iPhone özelliği altındaki Send Last Location seçeneğini aktifleştirmek. 

Bulut Verilerinizi Güvende Tutmak için İpuçları

Apple ID İki Aşamalı Doğrulama Nasıl Etkinleştirilir?

iPhone'unuzu başkalarından nasıl koruyabilirsiniz?

iCloud Hesabı Nasıl Korunur?

YORUMLAR