iPad 5 Eylül'de Çıkış Yapabilir

Tayvan'dan 5. nesil iPad'in Eylül ayında çıkacağına dair bilgiler yayılmaya başladı.

iPad 5 Eylül'de Çıkış Yapabilir

Tayvan'dan 5. nesil iPad'in Eylül ayında çıkacağına dair bilgiler yayılmaya başladı. DigiTimes tarafından yayılan bilgilere göre iPad 5 Eylül ayında raflarda olacak ve çıkış zamanı oluşacak yüksek talebi karşılayacak sayıda cihaz üretilerek satış noktalarına sunulacak.

Önemli tedarik zinciri üyelerine yakınlığı ile bilinen DigiTimes daha önceden de Apple ürünleri hakkında benzer haberler yapmıştı ve bu haberlerin bir kısmı doğru çıkmıştı. Yeni yayınlanan haberde ise sadece çıkış zamanı verilmiyor, cihazın genel hatları hakkında da birkaç bilgi paylaşılıyor. Bu bilgilere göre üreticiler üretim hazırlıklarının büyük kısmını tamamlamış bulunmakta ve cihaz bu noktadan sonra yeni bir değişikliğe uğramayacak gibi görünüyor.

Apple yeni cihazın hemen hemen bütün özelliklerini iyileştirmiş durumda. iPad 5 retina ekrana sahip olacak ve daha ince bir yapıda olacak. Kullanılacak tek LED tüpü sayesinde güç tüketimi ve ısınma miktarı azalacak. Cihazın ağırlığının bir önceki nesil iPad'e göre daha da az olacağı verilen bilgiler arasında.

Apple'ın bu sonbaharda yeni nesil iPhoneları da tabletleri ile birlikte tanıtması bekleniyor.

Windows Phone 8'li HTC One Sürümü Ortaya Çıktı

YORUMLAR