iPhone 6 Ne Zaman Çıkıyor ?

Uzun süredir gündemi meşgul eden ve akıllı telefon kullanıcıları tarafından merakla beklenen iPhone 6’nın 9 Eylül tarihinde tanıtılacağı iddia edildi.

iPhone 6 Ne Zaman Çıkıyor ?

Apple’ın üzerindeki çalışmaları titizlikle yürüttüğü akıllı telefonu iPhone 6 hakkında her gün yeni bir dedikodu ortaya atılıyor. Şimdiye kadar Uzakdoğu’dan gelen çok sayıdaki maket fotoğrafı, render’lar,teknik özelliklere dair söylentiler ortamı kızıştırırken, gelen yeni bir haber cihazın çıkış tarihi ile ilgili yeni bir bilgiyi paylaşıyor. ReCode’un yaptığı habere göre, Apple’ın yeni gözdesi iPhone 6′yı 9 Eylül tarihinde düzenleyeceği etkinlikte tanıtacak.

Eylül ayında düzenlenecek IFA fuarında birçok akıllı telefon üreticisinin yeni cihazlarını tanıtacak olması ve akıllı telefon pazarında oluşacak hareketlilikten yararlanmayı planlayan Apple’ın bu nedenlerle böyle bir karar aldığı belirtiliyor. Özellikle Uzakdoğu pazarında son dönemde istediği satış rakamlarını elde edemeyen ve gözle görülür bir ivme kaybeden şirket, iPhone6′yla akıllı telefon pazarına yeniden ağırlığını koymak istiyor.

4.7 ve 5.5 inçlik iki farklı modelle gelmesi beklenen iPhone 6, bu sayede akıllı telefon pazarındaki rakiplerini iki koldan vurabilecek. Son dönemde sayıları iyiden iyiye artan ve tablet satışlarının bir nebze azalmasına neden olan büyük ekranlı akıllı telefonlara Apple da kayıtsız kalmadı. İlk etapta 4,7 inçlik modeli tanıtması beklenen Apple’ın, 2014 sonlarına doğru 5.5 inçlik büyük ekranlı iPhone 6′yı tüketicilerle buluşturması bekleniyor. 

iPhone 6 için Etkileyici Konsept Tasarım Fotoğrafları

YORUMLAR