LG de Akıllı Saat Üretecek mi?

Apple, Google ve Samsung firmalarının akıllı saat üreteceğiyle ilgili haberlerin ardı arkası kesilmezken, yeni gelen söylentilere göre LG'de akıllı saat üreten firmalar kervanına katılıyor. The Korea Times tarafından yayınlanan habere göre LG şu an bir ak

LG de Akıllı Saat Üretecek mi?

Apple, Google ve Samsung firmalarının akıllı saat üreteceğiyle ilgili haberlerin ardı arkası kesilmezken, yeni gelen söylentilere göre LG'de akıllı saat üreten firmalar kervanına katılıyor. The Korea Times tarafından yayınlanan habere göre LG şu an bir akıllı saat ve Google Glass benzeri giyilebilir bir bilgisayar teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Düşünüldüğü zaman LG bu tarz bir ürün geliştirmeyi ilk kez yapmıyor. 2009 yılında şirket sesli aramalar için yerleşik bir GSM radyosuyla gelen saat telefonu tanıtmıştı. Öne sürülen bilgilerin doğruluğu tartışılır olsa da halihazırda öncesinde benzer bir projeye sahip olan şirketin cep telefonlarıyla senkronize olarak çalışacak bir akıllı saat üretebilecek olması kulağa gayet mantıklı geliyor.

Şimdilik saatin Android işletim sistemini kullacağı söylentileri dolanıyor olsa da bir netlik olmamasından dolayı acaba LG geçtiğimiz ay Mobil Dünya Kongresi'nde tanıtılan Firefox'un yeni mobil işletim sistemi Firefox OS'a şans verebilir mi soruları da gündeme gelmiyor değil.

LG'nin giyilebilir bilgisayar aksesuarları üretmesi kulağa mantıklı geliyor olsa da şu dönemde teknoloji dünyasını meşgul eden Apple, Google ve Samsung'un akıllı saat üretim haberlerinin yanında, LG'de kendisine yer bulmak istediği için bu tarz bir dedikodu ortaya atılmış olabilir.

Dedikodu mu yoksa gerçek mi ilerleyen zamanlarda tüm bu haberlerin aslını hep birlikte göreceğiz. Sizce hangi firma elini çabuk turarak piyasaya ilk akıllı saati sürecek? Apple mı? Google mı? Samsung mu? yoksa LG mi?

Yorum ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümlerimiz aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Facebook'ta Ücretli Mesajlaşma Dönemi Başladı

YORUMLAR